Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

sprzecznosc grupy krwi

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
am.100



Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 7:54 pm    Temat postu: sprzecznosc grupy krwi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mam pytanie i prosze o pomoc w uzyskaniu wiecej informacji dotyczacej o przeciwnych grupach krwi. ja i moj chlopak mamy odmienna grupe krwi ja ma RH- on ma RH+ i wiem ze to jest niedobrze w pozniejszym planowaniu dzieci, nie wiem co mam zrobic w takiej sytuacji,bo bardzo kocham swojego chlopaka a takze chcemy miec razem swoje dzieci ale strasznie sie tego boje bo nie che zeby cos bylo nie tak z dzieciaczkami???????????????
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carusia87



Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 9:58 pm    Temat postu: :) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

konflikt krwi powstaje gdy dziecko odziedziczy po ojcu Rh+ i gdy matka posiada Rh-.
Krwinki nie posiadajace Rh (Rh-) produkują przeciwciała do zwalczenia krwinek Rh+.
Jeśli twoje krwinki, przed pierwszą ciążą miały stycznośc z krwinkami Rh+ (np. skaleczyłaś się i twoja krew miała stycznośc z krwią kogoś kto posiada Rh+), to nauczyły się produkowac przeciwciała i to właśnie one mogą szybko przedostac się do krwi dziecka. Grozi to niestety... utratą ciązy.
Jeśli jednak tak nie było i twoja krew nie zna krwinek Rh+ to pierwsza ciąża nie będzie zbytnio zagrożona. Problem pojawia się przy porodzie. Tutaj krew dziecka miesza się z krwią matki.
Zeby uniknąc późniejszych problemów wprowadza się do krwi matki gotowe przeciwciała, by krwinki nie nauczyły sie produkowac własnych.

To chyba tyle.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
karioka
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Kwi 2006
Posty: 843

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Lut 28, 2007 11:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem dzieckiem, które urodziło się mimo takiego konfliktu serologicznego. Smile
Mama ma grupę krwi Rh-, a tata Rh+. Tak więc nic nie jest do końca takie oczywiste. Smile
W dzisiejszych czasach można już temu nieco pomóc.
_________________
I'm your little butterfly... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
am.100



Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 01, 2007 3:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedzi, czyli w sumie roznie to bywa moze byc wszystko okey a z drugiej strony moze byc calkiem niewesolo, ale dzieki za odpowiedz Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Foka



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 101

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: lubuskie
PostWysłany: Pon Lip 09, 2007 7:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mam jeszcze gorzej, bo mam grupę 0 Rh - a mój narzeczony AB Rh+ to już w ogóle jest sprzeczność, ale lekarz mi powiedział że nie ma obaw, bo są leki zapobiegające konfliktowi krwi, dobrze, że medycyna idzie do przodu Smile
_________________


PCO, starania 6 lat
laparo+elektro 15.10.2008
*+17.05.2009 Natalka 22tc pp Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
am.100



Dołączył: 24 Lut 2007
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 7:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki za podzielenie sie ze mna swoimi wiadomosciami,ja tesz odwiedzilam lekarza no i tesz mi powiedzial ze sa takie zastrzyki przew konflikom krwi, dzieki i pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Foka



Dołączył: 01 Lip 2007
Posty: 101

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: lubuskie
PostWysłany: Pią Lip 13, 2007 9:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie ma za co Smile zawsze pomagam jak mogę Smile pozdrówka
_________________


PCO, starania 6 lat
laparo+elektro 15.10.2008
*+17.05.2009 Natalka 22tc pp Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewelina25



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 104

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 2:59 pm    Temat postu: konflikt serologiczny Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czesc wszystkim


slyszalam ze konflikt serologiczny nie jest grozny przy pierwszej ciazy. podobno z druga trzeba uwazac ale moje pytanko jest takie: jaka musi byc przerwa miedzy pierwsza a kolejna ciaza w przypadku konfliktu serologicznego?? moja mama twierdzi ze co najmniej 5 lat ale moze ktos ma inna wiedze na ten temat co?? medycyna idzie tak do przodu ze moze to juz bez roznicy i nawet po 2 latach od pierwszej ciazy mozna zajsc ponownie i nic nie bedzie zagrazalo zyciu i zdrowiu matki i dziecka?? prosze o pomoc i szybka odpowiedz:) z gory dziekuje pieknie :)pozdrowionka dla wszystkich


----edited by emilka----
temat przyłączyłam do tematu pokrewnego
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 6:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przerwa 5 lat;] pierwsze słysze;] z tego co wiem to jeżeli jest sie w grupie ryzyka to lekarz powinien zrobić wywiad i dowiedzieć sie jakie sa fenotypy krwi na tej podstawie ustalić genotypy i dzieki temu dokładniej okreslić prawdopodobieństwo wystapienia konfilktu serologicznego i jeżeli jesteś w grupie ryzyka no i tak takie pierdoły... no faktem jest ze pamieć inmunologiczna po pierwszej ciązy zostaje przez pare ąłdnych lat ale myśle ze warto było by to z lekarzem skonsultować bo przecież są leki inmunosupresyjne...wiec jakoś da rade to załątwić napewno


dodano///

aaaa i jeszcze zależy jak przebiegł poród pierwszy czy dostałaś te przeciwciała czy nie bo jak tak to luz;] ale jak nie to juz troche trudniej;)


Ostatnio zmieniony przez mikmik dnia Czw Lut 07, 2008 6:45 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewelina25



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 104

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 07, 2008 8:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki za odpowiedz Smile a czy to prawda ze kobiety z tym Rh(-) moga miec problemy z zajsciem w ciaze??

ja mam grupe krwi wlasnie ABRh(-) a moj facet nie wie dokladnie ale chyba cos z Rh(+) i sie zastanawiam czy bede miec jakies problemy z zajsciem w caze o i czy potem np po 2 latach bede mogla znowu zajsc w ciaze... Shocked
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Genetyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group