Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Sposob na Katar?

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Pon Mar 24, 2008 9:23 pm    Temat postu: Sposob na Katar? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ma ktos jakis sparwdzony domowy sposob na katar? Bo cos czuje ze mi sie zaczyna a ja ide w sobote na wesele no i nie moge sie rozlozyc! pomocy !
Od paru dni chodze nie wyrazna najpierw gardlo a teraz to... poporostu zalamka:(
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 11:14 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja zawsze radziłam i będę radziła CZOSNEK! albo wkładasz go sobie do nosa albo trzymasz bardzo blisko dziurek i mocno wąchasz.. Oczywiście trochę popiecze, ale za to efekt rewelacyjny Smile
pozdrówka i powodzenia
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 12:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o czosnek do nosa? mmm Razz hehe. na gardeło oczywiscie pomaga Smile ale o nosie nie słyszałam Laughing Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 12:29 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Kurcze jestem tak zdesperowana ze nawet czosnek jestem w stanie wachac byle by tylko mi przeszlo do soboty!
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 2:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na mnie to pseudoefedrynka działa Razz sudafed przez dwa dni i po katarze. ale to od organizmu zależy. czosnku do żadnej dziury oprócz ustnej bym sobie nie wpychała :/

z bezpieczniejszych domowych sposobów to:
- inhalacje z macierzanki, rumianku, szałwii
- gorący rosołek Wink
- herbatka z lipy
- dużo dużo pić
- wkraplanie do nosa roztworu soli kuchennej (stężenie soli nie może przekroczyć 1%)
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Usiluje sie leczyc stosujac:
jakies krople do nosa w zelu
wacham olejek herbaciany, bo wyczytalam ze ma dzialanie antybakteryjne
rosolek tez jest calkiem dobrym pomyslem
Lyklam jakies tabletki typu aponaproxen zeby mnie bardziej nie rozlozylo, i pije wapno z witamina C
Sudafed kiedys na mnei dzialal a teraz juz niestety nie Sad

Sproboje Waszych sposobow. Trzymcie kciuki zeby mi przeszlo bo kurcze slub wlasnej siostry nie moze mnie ominac przez jakis glupi katar:?
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinezka
Gość









PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 3:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a mi pomagaja krople otrivin Smile

i ostatnio lekarka powiedziala mi ze jak np bierze si juz krople 3-4 dni to potem trzeba je odstawic. I przezcyszczac nos sama woda i pozniej go wydmuchiwac Smile
Powrót do góry
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 4:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak się na sobie przekonacie, że czosnek pomaga to nie będziecie takie anty, mówię teraz poważnie. Ale to jest wybór każdej z nas. powodzenia w leczeniu się.
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mala_mi
Przyjaciel forum


Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 3310

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 134 podziękowań w 134 postach


PostWysłany: Sro Mar 26, 2008 2:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wąchałam ten czosnek i musze przyznac że troszkę lepiej mi się oddychało po nim Smile Wiec przyznaję racje nastji ;] Bedę wąchac dalej moze przejdzie szybciej Smile Dziekuje wszystkim za rady :*
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
artze



Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 26, 2008 3:12 pm    Temat postu: inhalacja Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Polecam inhalacje- gorąca woda z rumiankiem na głowę ręcznik i tak ze 3 min ale potem ostrzegam nie można wychodzić na dwór a i uważajcie bo się naczynka rozszerzają od gorącej wody także radę krótko spróbować i dopiero jak bedzie pomagało zacząć stoasować
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Laryngologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group