Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

soczewki kontaktowe a tabletki anty

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 5:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Stosowanie tabletek hormonalnych z reguły nie wpływa w znaczący sposób na adaptację oka do soczewki kontaktowej. Jednak należy pamiętać, iż tabletki hormonalne mogą mieć wpływ na ilość i skład wydzieliny łzowej. W związku z tym mogą pojawiać się pewne objawy, tzn. uczucie suchości w oczach oraz obecność osadów białkowych na powierzchni soczewek. W przypadku suchości należy soczewki dodatkowo nawilżać kroplami nawilżającymi oraz stosować płyn pielęgnacyjny o dobrych właściwościach nawilżających, a najlepiej nosić soczewki o krótszym cyklu wymiany i lepszych parametrach materiałowych

_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ewelina25



Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 104

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 5:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzieki bardzo za ten artykul przynajmnie cos teraz wiem

dzieki

pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 9:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a no widzisz emilka teraz ja sie czegos nauczylam Smile

Ostatnio zmieniony przez pituszka dnia Czw Sie 23, 2007 9:49 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 9:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Drapaka? heh patrz bo Emilka sie obrazi Wink Wink Wink
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 9:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ciiiii Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Sie 23, 2007 9:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pfff <foch> żartuje Wink
nie dość, że miałam znikający avatar, to mam zmienną osobowość Very Happy

koniec offtopicu!
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Laluna
Zbanowany


Dołączył: 10 Wrz 2007
Posty: 53

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Paź 29, 2007 12:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja tez studjuje poloznictwo i przyznam szczerze nie spotkałam sie by ktoś łączył te dwie rzeczy, mnie lekarz nigdy nie spytal przy badaniu czy wypisywaniu recepty czy nosze soczewki. Moich kolezanek tez. A w takim układzie wychodzi na to ze powinien, i powinien uprzedzic nas o ewentualnych konsekwencjach. Kolejny dowod na to jak bardzo potrzebny jest nasz zawod Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja hormonalna i chemiczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group