Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Słaby ból kręgosłupa. Wynik i zdjęcie RTG kręgosłupa...

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Userr0



Dołączył: 11 Lis 2014
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 15, 2016 8:20 pm    Temat postu: Słaby ból kręgosłupa. Wynik i zdjęcie RTG kręgosłupa... Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

Kieruję się z prośba o poradę dotyczącą mojego kręgosłupa.
Od 5 lat pracuję na magazynie, codziennie wykonuje się jakieś tam prace wymagające dźwigania rzeczy warzących po 50 kg.
W domu dużo czasu spędzałem przy komputerze w pozycji siedzącej, często nie wyprostowanej.
Od pewnego czasu zaczął mnie troszkę pobolewać kręgosłup, nie jest tyo ból ostry czy mocny lecz taki dziwny, kręgosłup wydaje się taki sztywny itp.
Udałem się do lekarza rodzinnego, który zlecił wykonanie RTG.
RTG wykonałem i niestety opis wygląda następująco:
"Nieznaczne, prawostronne skrzywienie górnych trzonów kręgosłupa piersiowego. Zwężenia szpar m/k od Th2 do Th7. Sklerotyzacja podchrzęstna w prawym stawie żebrowo-poprzecznym na poziomie Th10."
Dostałem skierowanie do ortopedy i na rehabilitację.

Niestety wizytę u ortopedy mam za jakiś czas.
Chciałbym zapytać co oznacza mój opis RTG? Czy to jest poważne? Czy te stwierdzone przypadłości są powodem charakteru pracy i dźwigania?
Czy może być inna przyczyna?
Czy zmieniając wykonywaną pracę mam szansę na powrót do zdrowia?
Na tą chwilę odczuwam cały czas taki dziwny słaby jakby ból od strony pleców.

Poniżej przesyłam link do mojego zdjęcia RTG -> Zdjęcie RTG.pdf

Bardzo proszę o komentarze.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
teranka



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 16, 2016 8:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej Twoje dolegliwości mogą wynikać z charakteru wykonywanej pracy, do tego jeszcze siedzenie przy komputerze zgarbionym - bardzo niekorzystne zestawienie.

Dużo zależy od tego jak dźwigasz te ciężary, mam nadzieje, że nie w ten sposób, że się pochylasz i wygięty w łuk coś podnosisz ciężkiego... wtedy jest to bardzo niekorzystne dla kręgosłupa...

Ortopeda stwierdzi, czy możesz dalej wykonywać tego typu pracę czy nie, ale na pewno musisz wykonywać jakieś ćwiczenia wzmacniające mięśnie wokół kręgosłupa i unikać sytuacji, które nadmiernie obciążają kręgosłup.
Odpowiednia rehabilitacja powinna pomóc (ale nie wiem czy możliwe jest całkowite wyleczenie, chyba nie...), ewentualnie lekarz zdecyduje czy są potrzebne leki przeciwbólowe, ale skoro ból jest słaby to raczej nie.

Teraz dużo zależy od Ciebie. Specjalista zleci Ci dalsze postępowanie, a fizjoterapeuta powinien pokazać odpowiednie ćwiczenia, ale to Twoja decyzja czy je wdrożysz w życie i czy zmienisz swój tryb życia, aby nie pogłębiać problemów z kręgosłupem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group