Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Słąbnie mi wzrok choć noszęc okulary

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
salinna



Dołączył: 18 Paź 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 18, 2010 11:38 am    Temat postu: Słąbnie mi wzrok choć noszęc okulary Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo długo noszę okulary, ale bardzo mi wzrok osłabł -- co robić??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Paź 18, 2010 3:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Udać się do lekarza i mu o tym powiedzieć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nastja
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Cze 2007
Posty: 965

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 10 podziękowań w 10 postach

Skąd: lubelskie
PostWysłany: Wto Paź 19, 2010 5:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zależy jak bardzo wytężasz wzrok w ciągu dnia i nocy, czy dużo czytasz, może słabo oświetlasz sobie pokój? dużo może być przyczyn, jednak radzę wybrać się do okulisty i z nim o tym porozmawiać, być może będziesz musiała przyjmować luteinę, bądź ogólnie retinol ze względu na jego większy brak niż organizm powinien posiadać. (jedz marchewkę w różnej postaci, by pomóc oczom też w ten sposób)
_________________
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Lara Croft



Dołączył: 27 Kwi 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Wrz 27, 2011 4:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam podobny problem. Również mimo tego, że noszę okulary mam wrażenie, że moja wada wzroku się pogłębia. Z drugiej jednak strony gdy zakładam okulary wszystko widzę super. Za to pogorszyło się widzenie bez okularów.

Co może być tego przyczyną?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gość00



Dołączył: 06 Mar 2017
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Czw Kwi 20, 2017 2:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może spróbuj połykać tabletki na wzrok? Mogą zapobiec dalszemu pogłębianiu wady, mi pomogły na zespół suchego oka. Lutezan jest bardzo fajny, luteina; minerały; ekstrakty naturalne. Naprawde może pomóc Smile jeszcze jedzenie jagód, marchewki i tłuszczy omega3 wzmacnia wzrok
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kamila00



Dołączył: 12 Maj 2017
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 12, 2017 9:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mi powyżej wspomniany lutezan i przejście na zdrową dietę (z dużą ilością ryb, siemienia lnianego i orzechów) pomogło. Po opakowaniu znowu nie rozmazywał mi się widok z daleka i na szczęście obyło się bez okulisty Smile Oprócz tego poszukaj przyczyny, staraj się dbać o nawilżenie oczu. Pomyśl jeszcze nad korektą laserową, ale podobno po niej wada może i tak wracać co nigdy do końca nie rozwiązuje problemu :/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kaffka



Dołączył: 24 Kwi 2017
Posty: 108

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 21, 2017 7:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

szybko działa ten lutezan?? dłuugo brałeś zanim pojawił się efekt? coraz słabiej z moim wzrokiem, niedawno zmieniałem okulary a tu mam wrażenie że coraz słabie widzę, litery mi się rozmazują
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gość00



Dołączył: 06 Mar 2017
Posty: 11

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sro Cze 21, 2017 9:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Staraj się nie wytężać wzroku, skontroluj oświetlenie Smile Również mogę polecić luteinę i wspomniany lutezan, czasem suplementy działają cuda. Mi bardzo pomaga na zmęczenie oczu, ale brat łyka zapobiegawczo przed postępowaniem wady wzroku i też działa Wink Popróbuj, duża wada może strasznie przeszkadzać w życiu
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mariu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Cze 26, 2017 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To efekt nadmiernie przemęczonych oczu. Faktem jest, że same okulary nie wystarczą, by ochronić wzrok przed wszystkimi czynnikami zewnętrznymi, a przynajmniej nie bez uzupełniania tej ochrony kroplami do oczu czy suplementami z luteiną. Sama popełniam te błędy, że zapominam o tych sposobach więc doskonale znam ten ból oczu. Jak już naprawdę nie mogę wytrzymać, to w wolnych chwilach robię sobie całkowity odwyk od komputera i telewizora (pracę mam przy komputerze) oraz staram się odsypiać zmęczenie i oczy wracają do formy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
paulkrz



Dołączył: 24 Mar 2017
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 29, 2017 2:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Okulary nie wystarczą, ale warto po pierwsze zadbać o higienę pracy (są np. nakładki na monitory), jeśli okulary to z antyrefleksem (okulista od razu pytał czy pracuję na kompie i zapisał antyrefleks). Do tego zmiana diety, koniecznie trzeba jeść owoce morza, ryby, szkoda, że w Polsce są tak mało popularne, bo po pierwsze zawierają cynk, a po drugie wszystkie tzw. "dobre" tłuszcze, które też pomagają na wzrok. Oczywiście organizm sam luteiny nie dostarcza, więc jeśli rzeczywiście czujemy problem, to dobrze zacząć zażywać np. ten lutezan - ja akurat zaczęłam ostatnio łykać, więc to mogę polecić, choć domyślam się, że np. dobór składu leku to kwestia indywidualna. No i tak jak napisał mariu - dobry sen i w miarę możliwości odwyk od ekranów. Jeśli dołoży się do tego regularne wizyty u okulisty, to nie powinno być większych problemów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Okulistyka Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group