Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

SKRECENIE KREGOSLUPA SZYJNEGO!!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monisia.123



Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 20, 2010 10:51 am    Temat postu: SKRECENIE KREGOSLUPA SZYJNEGO!! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, ponad 2 miesiace temu mialam wypadek samochodowy w ktorym doznalam skrecenia kregoslupa szyjnego, potluczen calego tulowia. Nosilam kolnierz niecale 1,5 miesiaca, i zaczelam rehabilitacje(pole magnetyczne, potem laser, ultradzwieki, jonizacja z lekiem przeciwbolowym) ok 2 tygodnie po wypadku i skonczylam ja kilka dni temu. Caly czas mialam bole szyji, glowy ,barkow, prawej lopatki i calych plecow, po rehabilitacji zmniejszyl sie troche bol plecow i glowy. Nie mam rehabilitacj od kilku dni i zaczely sie okropne bole glowy (od potylicy az po oczy,czolo), plecow(barki, lopatki), okropne dretwienia i bole rak-glownie prawej, a takze dretwienia i bole twarzy- w okolicy policzkow (wyczytalam ze tam przebiegaja nerwy). Poszlam do neurologa a ten skierowal mnie na rezonas.Mam to badanie dopiero w niedziele a wyniki pewnie za nastepne 2 tygodnie a ja wytrzymac nie moge, bardzo sie boje tego co tam moze byc. Prosze powiedzcie mi czy to normalny objaw przy skreceniu i to tak silny po 2 miesiacach, czy moze jakies kregi mogly sie przestawic i zrobic ucisk na nerw? Rehabilitacja to tylko doraznie a przeciez przyczyna jakas jest, czy to jest uleczalne? prosze doradzcie mi co to moze byc, bede moze troche spokojniejsza bo wyniki dopiero za 3 tygodnie pewnie beda. z gory dziekuje za odpowiedz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 10:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

monisia.123
Ocena zmian może nastąpić po badaniu TK które pozwolą na jednoznaczną ocenę zaistniałych zmian.Przerwanie leczenia,może inaczej niekontynuująca leczenia zachowawczego nie jest dobrą zasadą w leczeniu,tym bardziej że objawy nie tylko nie ustąpiły ale się wzmogły.Za krótki czas noszenia usztywnienia kręgów szyjnych,(nie wiem jak z leczeniem farmakologicznym)wskazane stosować zachowawczo do czasu uzyskania wyników.Objawy neurologiczne wskazują na ucisk nerwów,wynikających zapewne ze zmian pourazowych w kręgach szyjnych.Ocenę jak zaznaczam może przynieść badanie TK.Wszystko zależy od zmian,wówczas można się będzie wypowiedzieć o rokowaniach.Zasadniczo takie zmiany się leczą dobrze,z zaznaczeniem że w zależności od wyniku może zajść konieczność zabiegu operacyjnego.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monisia.123



Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 21, 2010 7:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dziekuje bardzo za odpowiedz. bede miala w ta niedziele rezonans, no ale wyniki beda pewnie za 2 tygodnie:/ kolnierz nosilam, kazano mi przestac go nosic po 1,5 miesiaca, gdy bylo juz lepiej (bylam w trakcie rehabilitacji tzn laser, pole magnetyczne, ultradzwieki i jonizacja z lekiem przeciwbolowym) rehabilitacja za duzo mi nie pomogla, kazano mi ja zaprzestac, i wtedy zaczelo byc jeszcze gorzej. Wlasciwie z dnia na dzien sie pogarsza, najpier bol glowy, potem dretwienia i bol reki, potem jeszcze dretwienia twarzy, potem druga reka, a dzis doszlo mi jeszcze dretwienia obydwoch nog, do tego zrobilam sie otempiala, spowolniona jakbym byla na jakis lekach:/ biore przeciwbolowe ale staram sie nie czesto gdyz mam problemy z zoladkiem. Gdyby bylo to ucisk na nerw(a takie mam przeczucia) to w jaki sposob sie to LECZY? te zabiegi na rehabilitacji sa jedynie przeciwbolowo i przeciwzapalnie, wiec nie lecza. jak sie to leczy? kiedy jest potrzebna operacja?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Sob Maj 22, 2010 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

monisia.123
Trudno mi się ustosunkować nie całości problemu,jednak stan wskazuje na znaczny ucisk na korzeń nerwowy,wygląda na przemieszczenie kręgów.Stąd takie objawy.Sadzę że bez zabiegu się nie obejdzie.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
monisia.123



Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 08, 2010 7:41 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no i mam wyniki, nie wiem czy mam sie cieszyc czy zalamac. Bo... nic na nich nie wyszlo, wszytsko ok!! JAk to mozliwe, to skad te neurologiczne objawy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jolushia



Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 06, 2010 12:48 pm    Temat postu: kregosłup Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam... Mam 26 lat i zaczał bolec mnie kregosłup. Zwrociłem sie wiec do lekarza, ktory po ogladnieciu zdj nastawiał mi kregoslup, gdyz twierdził ze na kilku odc był zablokowany. Jednak mimo tego, ze to zrobił dalej czułem bol. Stwierdzil wiec ze byc moze jest to zapalenie. Zapisał mi wiec zastrzyki do miesniowo. Troszke mineło ale bol dalej wracał. Zrobiłem badanie TK spiralne kregosłupa L/S, krote zostało wykonane z rekonstrukcja warstwami poprzecznymi grubosci 2,5mm w odcinku L3 do S1, rekonstrukcje wtorne MPR.

Oto wyniki:

Klinicznie: Przewlekły zespół bolowy kregosłupa L/S

Na poziomie L3/L4 widoczne cechy rozlużnienia pierscienia włoknistego tarczy m-k, ktory wypuklajac sie nieznacznie do kanału kregowego modeluje przestrzen podpajecza.
Na poziomie L4/L5 widoczne centralno-lewoboczne uwypuklenie tarczy m-k do 2,7mm uciskajace przednia powierzchnie worka oponowego z przewezeniem lewego zachyłka bocznego.
Na poziomie L5/S1 widiczna centralno-lewoboczna protruzja tarczy m-k do 3,4mm uciskajaca struktury worka oponowego.

Prosze wytłumaczcie o co chodzi. Czy to bardzo zle? Jak mam to leczyc?

Marcin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pacjent5



Dołączył: 16 Lis 2010
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 16, 2010 1:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z takimi pytaniami i wynikami radze udac się do kogos kto na prawde sie na tym zna i od razu obejrzy i coś zaradzi, najlepiej zapisać się do gabinetu rehabilitacji, na poczatku jednorazowo zeby rozpoznac co sie dzieje a w razie potrzeby pozniej na rehabilitacje, my tak zrobiliśy w gdańsku we wrzeszczu w takim jednym gabinecie i całe szczescie ze od razu udalismy się do specjalisty, mniej zachodu, mniej nerwów.. szybka reakcja
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Jolushia



Dołączył: 06 Sie 2010
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Lis 21, 2010 8:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tak, byłem u lekarza. Nawet dwoch i zapisali mi rehabilitacje. Na poczatku pomagały jednak teraz bol nie ustepuje. Nie wiem co robic. Czy zna ktos dobrego specjaliste w okolicy Żywca, Bielska-Białej lub dalej? Zastanawiam sie nad jakims zabiegiem, ale wszyscy mi odradzaja ze wzgledu na moj młody wiek. Ponadto lekarze twierdza ze nie kwalifikuje sie to jeszcze do zabiegu. Co radzicie?

Marcin
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kroliczuss



Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 42

Wysłał podziekowań: 11
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Kwi 12, 2011 9:39 pm    Temat postu: Bardzo zależy mi na odpowiedzi z góry dziękuję. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam !
W sierpniu 2009r. uległam wypadkowi drogowemu. Miałam wiele urazów między innymi otwarte złamanie kości podudzia, wstrząśnienie mózgu. Jednak od kilku miesięcy bolała mnie szyja, ból był specyficzny, bolała mnie także potylica. Szyja mi sztywniała i kiedy ją przechylałam to "strzelała" i wtedy, można powiedzieć, odczuwałam ulgę. Dzisiaj odebrałam wyniki rezonansu i chciałam się Was zapytać czy to coś niebezpiecznego tam jest napisane, czy same błahostki.

Wynik badania:


MR kręgosłupa szyjnego.

Uraz skrętny kręgosłupa szyjnego w 2009r. - dane z wywiadu.
Wyrównanie fizjologicznej lordozy szyjnej.
Niewielkie lewoboczne skrzywienie kręgosłupa szyjnego.
Wielkość trzonów kręgów oraz przestrzeni międzykręgowych w odcinku szyjnym kręgosłupa zachowana.
Dyskretne zwężenie przestrzeni płynowej przedrdzeniowej od C5 do C7.
Rdzeń kręgowy w odcinku szyjnym bez patologicznych sygnałów.

Przestrzeń C2-C3, C3-C4:
Brak radiologicznych cech przepukliny krążka międzykręgowego.

Przestrzeń C4-C5, C5-C6:
Dyskretne, obwodowe rozluźnienie pierścienia włóknistego modelujące od przodu worek oponowy bez spłycenia zachyłków bocznych.

Przestrzeń C6-C7:
Bez radiologicznych cech przepukliny krążka międzykręgowego.

Nierówne blaszki graniczne trzonu Th1 oraz fragmentarycznie widocznego kręgu Th2.

W dnie fragmentarycznie widocznej zatoki szczękowej lewej polipowate uwypuklenie błony śluzowej o wymiarach: 15 x 19 mm.


Bardzo mnie interesuje to "polipowate uwypuklenie", jakie czeka mnie w związku z tym leczenie ?
Mogę także napisać, że około pół roku temu przechodziłam, a raczej miałam podejrzenie, zapalenia zatok. Czy istnieje prawdopodobieństwo usunięcia polipa i jak taki zabieg wygląda?

Proszę o możliwie szybką odpowiedź.
Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group