Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

skoki ciśnienia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
anita1306



Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 29, 2014 6:58 pm    Temat postu: skoki ciśnienia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam 25 lat 58 kg Ostatnio miałam okropny ból głowy żadne tabletki przeciw bólowe nie pomagały na ośrodku zdrowiu okazało sie wzrosło mi ciśnienie do 160 /107 syrop na uspokojenie oraz tabletka podjęzykową nic nie dały ciśnienie nie spadło, następnie dostałam zastrzyk furosemidu, ciśnienie spadło niewiele dostałam jeszcze pół tabletki pod językowej i wtedy ciśnienie spadło do 135/97. Dziś kontroluje ciśnienie zazwyczaj jest ono niskie 110/70, 120/75 nie biorę żadnych lekarstw. Dostaje nie raz ataki ciśnienia 160/105 głowa mnie wtedy pobolewa, ale nie jest to taki straszny ból jak wtedy. Zrobiłam wyniki morfologia ok , glukoza ok, cholesterol ldl 80 ,reszta ok. Od czego mogą być te skoki ciśnienia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sro Gru 31, 2014 8:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarze nic nie sugerowali? To może podlegać dodatkwoym badaniom, tak mi się przynajmniej wydaje. Ogólnie coś przepisali i mówili? Miałas jakieś gorsze dni przed Tymi wydarzeniami, bo to w sumie działo się w okresie świąt, jakieś gorsze dni albo coś a w dodatku jadłaś pewnie bardzo kalorycznie i obficie, w sumie data wskazuje na to, że to święta (no po świętach) było.. więc to też wszystko ma olbrzymie znaczenie... również atywność fizyczna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anita1306



Dołączył: 17 Wrz 2014
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 31, 2014 7:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

atak nastąpił przed świętami na początku grudnia więc żadne przejedzenie nie wchodzi w grę lekarz zalecił badania morfologie, glukoze, crp, kreatynine, sod, potas, wapn, i cholesterol. Reszta wyników wyszła dobra procz cholesterolu. Zalecono jeszcze badanie moczu, ale nie mam jeszcze wyniku. Lekarz nic nie przepisał nie wiedział od czego to może być proponował tylko jechanie na pogotowie. Żadnego wysiłku fizycznego też nie było. w badaniach wyszlo tylko ldl 80.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group