Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów kręgowych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Piotr_Peter



Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 12:19 pm    Temat postu: Sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów kręgowych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarz zdiagnozował u mnie 'sklerotyzację blaszek granicznych trzonów kręgowych'. Przyznam, że ten termin niewiele mi mówi, zwłaszcza ta sklerotyzacja... Może ktoś miał podobne chorzenie i oprócz wyjaśnień może np. doradzić ćwiczenia?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Piotruś Pan



Dołączył: 17 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 21, 2016 4:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sklerotyzacja to taki rodzaj zwyrodnienia... Jest to związane z zagęszczeniem utkania kostnego w miejscach, gdzie doszło do przeciążenia. Fizjoterapeutą nie jestem, więc nie doradzę ćwiczeń, coby nie zaszkodzić Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
janerk



Dołączył: 19 Kwi 2016
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 19, 2016 2:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Oj słyszałem, że wiąże się to z dużym bólem. Sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów kręgowych oznacza, zmiany zwyrodnieniowe. Sklerotyzacja to inaczej stwardnienie, więc zmiany są nieodwracalne. Takie zmiany leczy się zależnie od objawów. Może to być rehabilitacja. Najlepiej żebyś o ćwiczeniach porozmawiał ze specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ajsza



Dołączył: 14 Mar 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 11:25 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów kręgowych to takie schorzenie, które aż się prosi o aktywność fizyczną w bezpiecznej formie. Sklerotyzacja to proces zagęszczający utkanie kostne w miejscach przeciążonych tam,gdzie doszło do degeneracji chrząstki w stawie lub krążka stawowego w kręgosłupie. Info znalezione gdzieś w googlach. Pamiętaj, żeby dopytać się specjalistów, jak prawidłowo wykonywać ćwiczenia - ja zniszczyłam sobie odcinek lędźwiowy kręgosłupa poprzez nieumiejętnie wykonywane brzuszki Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
samotnik



Dołączył: 21 Mar 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 29, 2016 11:29 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sklerotyzacja wiąże się faktycznie ze stwardnieniem, a konkternie odkładaniem soli wapnia, w wyniku którego takie stwardnienia powstają. Moi poprzednicy mają rację - fizjoterapeuta musi to rozruszać. Resztę terminu 'sklerotyzacja blaszek granicznych trzonów kręgowych' nie potrafię rozszyfrować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group