Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

silny ból podczas okresu, wymioty, utrata przytomności

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ada1234



Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 2:35 pm    Temat postu: silny ból podczas okresu, wymioty, utrata przytomności Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie wiem, w jakim wątku powinnam to umieścic wiec z gory bardzo przepraszam ale bardzo prosze o pomoc... Sad

dzis dopadl mnie rano straszny bol brzucha dodam ze mam okres(zazwyczaj bez bolu wiekszego) bol ten byl wrecz rozrywajacy od srodka tak silny ze 2 razy zemdlalam do tego wymioty i biegunka. Zazylam pyralgine 2 nospy ketonal dozylnie i nic.. wkoncu pojechalam na pogotowie a tam bez zadnych badan szczegolowych podano mi kroplowke i odeslano do domu.. z tad moje pytanie czym moze byc spowodowany taki bol brzucha ?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 2:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Lekarze nie wykonali żadnych badań? A poprosiłaś ich o to? Przeprowadzili jakiś wywiad chociaż? Trudno to teraz w takim razie ocenić.

Być może jadłaś coś w okresie świątecznym, co spowodowało dane dolegliwości, jakieś grzyby lub coś niestrawnego i organizm przez wymiotowanie i biegunkę w ten sposób chciał się oczyścić z tych niekorzystnych dla niego składników, a Ty musiałaś w ten sposób właśnie cierpieć...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ada1234



Dołączył: 04 Kwi 2012
Posty: 78

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 30, 2013 6:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie... szczerze mowiac mialam juz kilka razy taka sytuacje jednak nic konkretnego niestwierdzono u mnie.. 2 lata temu mialam peknieta torbiel i czulam bol brzucha jednak nie taki jak ten.. nie wiem czym to moze byc spowodowane.. zauwazylam jedynie ze okres mam mniej obfity niz zwykle zazwyczaj trwa 5-6 dni i jest dosyc obfity ten zas trwa 4 z czego 2 byly malo obfite.. nie wiem co mam o tym myslec..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
krysia-krzysia



Dołączył: 14 Lut 2014
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 14, 2014 1:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja miałam niemozliwe bule brzucha podczas okresu (brałam opakowaniami tabletki pzreciwbólowe), temperaturę połaczoną z dreszczami, mdłości i nudnosci. ból był nie do zniesienia i tak mocny, ze nie mogłam chodzić. kiedys próbowałam dojśc do apteki to musiałam sie muru trzymac i jakas pani mi chciała pomóc taka byłam biała. bardzo skąpe okresy. badali badali badali.... aż kiedys pojechałam do kliniki ginekoligicznej i tam miła pani dr na emeryturze wybadała ze mam 4,5 cm guza w jajniku.
żaden inny lekarz nie wykrył.

aha. bóle były tylko podczas okresu, nic innego im nie towarzyszyło.... no zaburzenia hormonalne tez były
po wycieciu guza wszystko ustapiło
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sekutnica



Dołączył: 21 Sie 2010
Posty: 131

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sob Mar 08, 2014 12:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdarza się. Pozostaje mieć nadzieję, że jest to wina hormonów i takiego miesiąca w cyklu niż jakiś guzów i torbieli.
Pierwszy raz tak miałaś?

Ja miałam tak 2x (tj. mdlenie, bladość, ból, skurcze, raz wymioty i ogólnie zawsze albo rozwolnienie albo brzuch był tak słaby że "nie mogłam"). Taki cykl raczej, bo przechodziłam i przechodzę okres przeciętnie (tj. normalny ból itp.)

Od tego czasu zawsze przed spodziewanym okresem kupuję leki p.bólowe, najczęściej ibuprofen (ibum albo ibuprom po 400mb forte, max itd.) i jak już czuję, że okres jest tuż tuż to biorę 1-2 (zwłaszcza w pracy np. rano i przed rozpoczęciem pracy jak dojadę).
Czasem np. nie dostanę tego dnia, ale lepiej nie dopuścić żeby ból się "rozkręcił".
Oczywiście np. alkohol też ma tutaj swój udział. Jak się wypije dużo przed okresem (powiedzmy, że byłaś na imprezie), to można się naciąć.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
anulka29



Dołączył: 28 Mar 2014
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 28, 2014 8:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mi się raz zdarzyły wymioty i biegunka jednocześnie, silny ból brzucha podczas pierwszego dnia okresu, okazało się, że mam cystę, ale nie łączę tych objawów z cystą, od tamtego momentu boli mnie jedynie brzuch, czasem jest mi niedobrze, przy wymiotach ważne jest nawadnianie organizmu, picie wody, uzupełnianie składników mineralnych np. pijąc orsalit z wodą, myślę, że powinnaś powiedzieć o tym lekarzowi, jeśli takie objawy się powtórzą może to być związane z jakąś dolegliwością
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
clour



Dołączył: 23 Maj 2016
Posty: 152

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 14, 2017 8:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też tak mam Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group