Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Silny ból głowy i rosnąca temperatura

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 2:16 pm    Temat postu: Silny ból głowy i rosnąca temperatura Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hejka, słuchajcie, jak moge pomóc mojemu narzeczonemu. Ma silny ból głowy od wczorajszego wieczoru.
Dziś ok 11.00 miał 37.7'C dałam mu 2 polopiryny S.
Jednak to nie poskutkowało i co 30 min temperatura mu rosła. W tej chwili ma 38.5'C dałam mu o 13.25 paracetamol. I żadnej poprawy...
Co jeszcze moge mu dać na obniżenie gorączki???

Dodam, że pisze ten post o godz. 14.20
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 2:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmm.... ja niedawno tez tak mialam, zwlekalam z pujsciem do lekarza a goraczka mi skoczyla do 39,5 , nic nie pomagalo :/
proponuje wybrac sie do lekarza, dzis sobota wiec bedzie trudno, mi pomogl tylko antybiotyk...
no i bralam ibuprofen, moze to pomoze Smile a jak bedzie sie podwyzszac to proponuej kapiel w letniej wodzie to powinno zbic troche goraczke....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 2:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no wiem że kompiel w chłodnej wodzie może zbić wysoką gorączkę, ale narazie on nie jest w stanie oczu otworzyć...
Do lekarza nie pójdzie z zasady. A antybiotyków to już napewno nie będzie chciał brać. Dodam że ma cukrzycę i nie wszystkie leki może łykać.
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 2:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czekaj ibuprofen mam w domu zobacze czy cukrzycy moga brac, to bez recepty sie kupuje i tez dziala przeciwbolowo na bole miesni lub glowy przy przeziebieniu Smile


----> przeczytalam ulotke i nie pisze nic o tym ze cukrzycy nie moga brac jedynie pisze ze ten lek zawiera laktoze i sacharoze.....


no i jeszcze na goraczke pomaga ferveks, ja osobiscie jestem zadowolona, to napar, mozna go kupic bez problemu w aptece...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 2:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no to chociaż chłodne okłady rób (najlepiej w okolicach pachwiny, szyi, dołów podkolanowych), podawaj też dużo płynów, herbaty z sokiem malinowym, z lipy czy bzu (napotne).
a saridon albo ibuprom?
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
drapaka
Przyjaciel forum


Dołączył: 20 Lut 2006
Posty: 832

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 2:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no robie mu okłady cały czas. Bierze paracetamol i narazie spadła gorączka do 37.9'C więc chyba sytuacja jest opanowana. Dzięki za pomoc
_________________
miłość uskrzydla, uczy latać
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 3:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no jak juz goraczka zaczyna spadac to dobrze Smile zdrowia narzeczonemu zycze Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group