Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Silne swędzenie i pękający palec.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luna18



Dołączył: 05 Wrz 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Wrz 05, 2014 1:58 pm    Temat postu: Silne swędzenie i pękający palec. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, od kilku lat mam problem z dłońmi. Mam na nich (jak twierdza dermatolodzy) uczulenie bardzo ale to bardzo swedzace, nie moge opanować sie z drapaniem- na grzbiecie dłoni ale także na palcu. Byłem u kilku dermatologów, przepisywali różne tabletki i maści od alantanu po te wyrabiane w aptece na zamówienie. Nic nie pomogło. Prosze o pomoc, może ktoś z Was coś podobnego miał. Dodam że dolegliwość nasila się gdy często myje rece.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sarsaparilla



Dołączył: 22 Maj 2014
Posty: 107

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Sob Wrz 06, 2014 8:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze nie wydaje mi się żeby ktoś tutaj był w stanie ci pomóc jeśli dermatolodzy nie są skuteczni. Najczęściej takie swędzenie jest właśnie spowodowane stanem uczuleniowym albo podrażnieniem może przez mydło jakiego używasz ? spróbuj z niego na razie zrezygnować albo kupić sobie białego jelenia. Jeśli zmiana nie pomoże to przykro mi nie mam pojęcia Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
olszówka



Dołączył: 27 Maj 2012
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 22, 2014 5:21 pm    Temat postu: Gojenie Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na gojenie to moge polecic curiosin do smarowania, bo widać na zdjęciach, że od drapania robią sie rany. Natomiast trzeba sie pozbyć przyczyny swędzenia, może spróbuj jeszcze u innego dermatologa. Zrób testy uczuleniowe, badanie krwi. Może coś wykażą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group