Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Sepsa

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jolab



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 5:48 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja musze jeszcze pomeczyc,bardzo przepraszam! ale do jakiego czasu musze obawiac sie ze jestem zarazony? jesli pierwszy kontakt z ta osoba mialem dokladnie 14 dni temu, a potem przez najblizysze 10 dni!! tylko ze po 6 dniach goraczka u tej osoby ustapila!! i czy ja bedac calkiem zdorwy moge zarazic np moja mlodsza siostre?? a jesli jutro zrobie badania i okaze sie ze wszystko jest w normie,mam dalsze powody do zmartwien!!?? Serdecznie przepraszam ze tyle pyt zadaje,ale taki niedoswiadczony czlowiek nie wie co robic w takich sytuacjach!! dziki Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 6:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

możesz być zakażony daną bakterią, która np. u kolegi wywołała sepsę ale może nie dojść nigdy u Ciebie do zakażenia. nosicielami jest nawet 60% dzieci w przedszkolu! jak długo osoba chora zaraża, nie wiem. skoro to nie wirus (bo zwykle bakteria), to po antybiotykoterapii już nie zaraża (ale to tak na logikę).
co do siostry: jeżeli jesteś zdrowym nosicielem, to możesz bakterie przekazać siostrze ale Twój organizm mógł zwalczyć sam bakterie i możesz nie być nosicielem i mogłeś się w ogóle nie zarazić. ja nie rozumiem, po co się tak stresować na zapas..
jeżeli badania będą ok, to nie ma się co martwić. sepsa to nie jest choroba. ona towarzyszy jednostkom chorobowym. to jest tak, że masz jakieś zakażenie (np. zapalenie płuc, układu moczowego) i organizm sobie z nim nie radzi i bakteria atakuje inne tkanki itd. nie ma czegoś takiego jak choroba o nazwie sepsa...


jakbym coś źle napisała, to poprawcie mnie Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
jolab



Dołączył: 24 Wrz 2007
Posty: 13

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 6:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rozumiem rozumiem, to jest tak jak prawodpodobienstwa zarazenia sie od kogos grypa! jesli to byla bakteria to moj organizm mogl od razu zwalczyc to swinstwo! u mojego kolegi w ogole nie wykazano z posiewu krwi zadnych bakterii, wykazano w poczatkowych jednynie zapalenie nerek +bakterie w nerkach, ktore zgienly po kilku dniach po zastosowanieu antybiotyku, a goraczka nadal byla i niewiedzieli dlaczego, to przeciez nie musialabyc sepsa,choc wszystko na to wskazywalo,a podstawa byla jedynie goraczka! dziwne ze lezal na internie i wszyscy mogli go odwiedzac,to troszke niepowazne!!!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Gru 04, 2007 7:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no nie do końca bo widze że Ty nadal nie orzumiesz co to jest spesa;] sepsa to jest mówiąz najprościej jak sie da zakarzenie krwi i mogą to spowodować rozmaite bakterie i to sie zdarza ja organizm nie daje rady z zakarzeniem(jak emilka juz wspomniała) to jest sytyuacja ekstremalna żadko sie to bardzo zdarza sa oczwywiście różne np: gronkowce których objawem moze być sepsa i czesto jest. ale spepsa to jest terminologicznie podobna sprawa do grypy żoładkowej bo nie ma takiej chorby tylko to jest związane z zakarzeniem,
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3
Strona 3 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group