Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Sen w ciągu dnia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zbychu001



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 10:09 pm    Temat postu: Sen w ciągu dnia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam. Od dłuższego czasu mam problem ze snem w ciągu dnia. Jestem w trzeciej klasie liceum (matura na karku). Zaraz gdy wracam ze szkoły około godziny 14, 15 czy 16 czuje straszny atak senności. Oczy same się kleją, nie jestem w stanie się skupić, a kiedy ulegnę i pośpię tą godzinkę lub dwie nie czuję się ani trochę wypoczęty, a problem z koncentracją pozostaje nadal. Uderza to także w mój sen nocny, potem w nocy nie mogę zasnąć. W ciągu dnia chodzę zaspany. Strasznie mnie to denerwuje, gdyż uczyć się trzeba, a przez całą tą aferę ze spaniem w ciągu dnia i późniejszym zmęczeniem mam wrażenie jakby dzień przelatywał mi przez palce. Proszę o pomoc, ew. jakieś porady. Z góry dziękuję. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Wto Lut 15, 2011 10:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pierwsza rada- przemęcz się jakoś w ciągu dnia . i zobacz czy dzięki niespaniu lepiej wypoczywasz w nocy.
ile w ogóle czasu poświęcasz w nocy na sen?
o której się kładziesz i o której wstajesz?
ile godzin przed snem jesz ostatni posiłek?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zbychu001



Dołączył: 15 Lut 2011
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 16, 2011 12:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

1.Około 4-5 razy w tygodniu ćwiczę z hantlami, brzuszki, ćwiczenia aerobowe przez około 40 min. Dzięki niespaniu raczej lepiej mi się spij, zasypiam szybciej.
2.W nocy na sen poświęcam 7-8 h jeśli nie śpię w dzień i około 6 kiedy w dzień przysypiam.
3.Kładę się zazwyczaj około godziny 11. Jeśli spię w dzień to stanowczo później, coś koło 1 w nocy.
Nigdy jakoś nie zwracałem na to uwagi, często coś podciągam Smile, będzie to tak mniej więcej od 1 do 3 godzin przed snem
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group