Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Sauna po treningu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
ladyF



Dołączył: 12 Cze 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 12, 2016 2:00 pm    Temat postu: Sauna po treningu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czy sauna po treningu jako forma regeneracji mięśni to dobry pomysł? Ostatnio wzięłam się trochę za siebie i zaczęłam chodzi na siłownię, czasami fitness 2-3 razy w tygodniu. Efekty są już widoczne, ale czasami mam straszne zakwasy po treningu i chciałabym coś z tym zrobić. Słyszałam, że sauna zalecana jest po treningu, ale czy są jakieś przeciwwskazania do chodzenia na saunę? Czy po każdym treningu trzeba chodzić czy wystarczy czasem? No i ile trzeba siedzieć w tej saunie, żeby był efekt?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
metisa



Dołączył: 14 Cze 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 14, 2016 9:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Szczerze mówiąc, ja bym ci radziła postawić na inną formę regeneracji po treningu niż sauna. Czytałam gdzieś, że sauna zarówno przed, jak i po treningu jest złym rozwiązaniem. Trzeba uważać zwłaszcza po większym wysiłku, bo sauna podobno obciąża serce, powoduje odwodnienie i nie pozwala organizmowi ochłonąć (wychłodzić się) po treningu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wew1



Dołączył: 17 Maj 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 19, 2016 10:00 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja bardzo lubię pójść do sauny po treningu, mi pozwala się zrelaksować i zmniejszyć odczuwanie bólu po wysiłku. Do sauny po treningu chodzę na 3 serie po 10 minut, po 10 minutach wychodzę, chłodzę się i znowu za chwilę na 10 minut do sauny. Nie robię tego po każdym treningu ale dość często. Nie wiem czy wszystkim to sprzyja, ja się czuję świetnie po takiej sesji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group