Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ryzyko

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja mechaniczna
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eddie



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 92

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 06, 2011 4:12 pm    Temat postu: Ryzyko Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie.
Wiem, że organizm każdej kobiety jest inny dlatego mam pytanie. Czy kochając się z kobietą w czasie dni niepłodnych z prezerwatywą nie grozi zajściem w ciążę ? I jak taka sama sytuacja ma się z seksem w czasie dni płodnych (również z zabezpieczeniem) - z tym, że wytrysk nie nastąpił nigdy w środku...Czy jest jakieś ryzyko, że prezerwatywa była uszkodzona lub w jakiś inny sposób sperma się z niej wydostała jeszcze przed właściwym wytryskiem...trochę namieszałem, ale myślę, że ktoś mi tu odpowie na te 'farmazony' ; )

To tylko tak gwoli ciekawości.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Sro Kwi 06, 2011 4:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eddie, stosunek zabezpieczony w 100% dni niepłodne na pewno nie zakończy się ciążą, pod właśnie jednym warunkiem: że to są dni niepłodne .. nawet niezabezpieczony stosunek w dni niepłodne nie zakończy się ciążą Wink co do drugiego pytania to stosunek zabezpieczony w dni płodne też nie musi zakończyć się ciążą, jeśli się uważa (sprawdza prezerwatywę, wychodzi się z partnerki przed wytryskiem itp.), wtedy moża być spokojnym, ale musisz pamiętać, że żadne zabezpieczenie nie daje 100% pewności .. tak, istnieje ryzyko, że prezerwatywa może być uszkodzona albo może pęknąć - tego nigdy nie przewidzisz, bo takich mikrouszkodzeń nie zauważysz, dlatego najlepiej kupować prezerwatywy np. w aptece .. nie twierdzę, że te z supermarketu są złe i niedobre, bo czasami i te z apteki mogą okazać się nie do użycia, ale ja osobiście stawiałabym na aptekę Wink
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Eddie



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 92

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 06, 2011 8:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Za każdym razem się zabezpieczamy, bez względu czy są to dni płodne czy niepłodne i za każdym razem do wytrysku dochodzi już poza ciałem partnerki. Mimo wszystko mam zawsze jakieś obawy. Mam nadzieję, że niesłusznie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Kwi 06, 2011 9:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jesli nie pekło to nie ma szans na ciaze..ale tak jak napisałes..gumka to tylko gumka i zdarzaja sie mikrouszkodzenia- niewidoczne gołym okiem.wiec podczas dni plodnycg zalecana jest szczegolna ostroznosc.
Eddie napisał:
Czy kochając się z kobietą w czasie dni niepłodnych z prezerwatywą nie grozi zajściem w ciążę

nie ma takiej opcji.
ps- jak dlugie ma cykle? bo jesli krotkie to zmienia postac rzeczy i tuz po okresie moze byc nawet owulacja.dlatego dlugosc cykli odgrywa wazna role Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Eddie



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 92

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Kwi 06, 2011 9:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nic nie pękło, no ale wiem o tych mikrouszkodzeniach. Poza tym zawsze przed wytryskiem (w prezerwatywie) wychodzę i kończę poza nią...a co do cyklu, to średnio 28 dni...czasem 26 czasem 30...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sro Kwi 06, 2011 10:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja obstawiam brak ciazy.
szczegolna ostroznosc zachowajcie podczas 14dc kiedy to teoretycznie powinna byc owulacja, ale moze sie przesunac do przodu lub tyłu Smile tak czy siak sama nazwa mowi ze siebie "płodne,tzn ze jest b.duza szansa na ciaze" a "niepłodne, takiej szansy brak" Smile
bedzie ok Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Eddie



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 92

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 07, 2011 5:20 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wind_of_hope wiadomo, że ryzyko zajścia w ciążę w czasie dni płodnych jest spore. My zawsze kochamy się z prezerwatywą i nigdy mimo tego nie kończę w środku. Zawsze wytrysk następuje już 'na zewnątrz'. Wydaje mi się, że wówczas ryzyko zajścia w ciążę nawet w dni płodne nie jest zbyt duże...ale chciałbym się upewnić.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Plus123



Dołączył: 04 Kwi 2010
Posty: 1136

Wysłał podziekowań: 13
Otrzymał 33 podziękowań w 32 postach

Skąd: hebzia
PostWysłany: Czw Kwi 07, 2011 5:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Eddie, taki sposób jest bezpieczny, nawet w dni płodne, ale jeśli prezerwatywa pęknie lub okaże się, że ma mikrouszkodzenia, a będą to dni płodne to można się już martwić, bo nawet, gdyby przy dniach niepłodnych pękła czy co to nic się nie stanie Wink ale widzę, że jesteście dość ostrożni i odpowiezialni, także w waszym wypadku ryzyko zajścia w ciążę jest zerowe.
_________________
im mniej wiesz tym lepiej śpisz..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Eddie



Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 92

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 07, 2011 6:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zawsze jest jakieś ryzyko zajścia w ciążę. Ale wydaje mi się, że takie środki ostrożności pomogą nam uniknąć niechcianej ciąży, przynajmniej na razie. Mam nadzieję, że nic nie nabroimy...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Kwi 07, 2011 10:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie nabroicie Very Happy oby tak dalej a bedzie OK Smile
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Antykoncepcja mechaniczna Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group