Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

ryzyko tężca

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Beg



Dołączył: 22 Sie 2008
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 6:55 pm    Temat postu: ryzyko tężca Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam,

5 dni temu miałem wypadek na rowerze i dosyć mocno obtarłem sobie dwa kolana i łokieć. Wywróciłem się na asfalt, nie na piach ani błoto. Po powrocie rany jako tako zdezynfekowałem i wszystko by było okey, gdyby ktoś mnie nie zapytał dlaczego nie poszedłem zaszczepić się przeciw tężcowi. Od tego momentu troche poczytałem na necie o tej chorobie i od tego momentu się jakoś dziwnie czuje :/ Jakie jest prawdopodobieństwo, że mógłbym się zarazić ? Ostatnie szczepienie miałem 6 lat temu (mając 14lat) przy okazji również jakiegoś obdrapania. Czy jest jakaś możliwość aby po 5dniach dostac jakis srodek atytezcowi, czy juz tylko pozostaje mi czekac na jakies powazniejsze objawy i wtedy zwrocic sie do lekarza ?

dzieki z gory za wszelka pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kinia_18
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Lip 2007
Posty: 712

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: z internetu
PostWysłany: Pią Sie 22, 2008 8:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Niewiem jakie jest ryzyko ale ja wiele razy się tak obdrapałam i żyje jedynie miałam zastrzyk przeciw tęrzcowi jak miałm rozbitą głowe do szycia i połamaną ręke. Moim zdaniem po dezynfekcji powinno być ok chyba że rany sa durze to możesz iść sie upewnić do lekarza.
_________________
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 7:55 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja zadam takie pytanie- czy nie jest tak, że szczepionka przeciw tężcowi działa przez jakiś określony czas?
czy przy każdym poważniejszym skaleczeniu trzeba szczepić się na nowo?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Sie 23, 2008 9:11 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przez 5 lat od szczepienia nie trzeba a po tym czasie przy każdej ranie powinno się podać jedną dawkę szczepionki
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group