Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rumień, ale co oprócz tego?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kzz



Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lis 13, 2013 4:03 pm    Temat postu: Rumień, ale co oprócz tego? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Parę lat temu dermatolog stwierdził u mnie rumień na policzkach. Zacząłem zabiegi z laserem IPL, które troszkę pomogły, jednak nie tak bardzo jak na to liczyłem (policzki z lekkoczerwonej zmieniły barwę na coś ala róż),to tak na wstępie.
Do tej dolegliwości się przyzwyczaiłem, choć było ciężko. Czasem rumienia praktycznie nie było widać (rano), a czasem czułem się, jakby zaraz miał na mnie wskoczyć rozwścieczony czerwonym kolorem byk.
Czasem siedząc przed komputerem (np. oglądając jakiś meczyk) potrafiłem się stresować, co prowadziło do nasilenia się rumienia. W takich sytuacjach wystarczyło ochłodzić się zimną wodą, a po paru(nastu) minutach wszystko wracało do normy.
Jednak parę dni temu stało się coś dziwnego. Poczułem (już doskonale sobie znane) ciepło na policzkach, jednak za nic nie chciało ono zniknąć- cały wieczór byłem czerwony. Na następny dzień, na policzkach (w miejscu rumienia) pojawiły się mikroskopijne, jasne krosteczki- skóra stała się szorstka, czasem nawet ma się wrażenie, że sucha. Od tego czasu kolor czerwony i lekkie pieczenie nie schodzi z moich policzków. Nie pomaga zimna woda, nie pomagają różne maści (ochronne, łagodzące).
Co to może być i jak to zwalczyć? Warto dodać, że nic "innego" nie jadłem, a coś takiego wystąpiło po raz pierwszy i to nagle, dosłownie kilka sekund.
W piątek idę na kolejny zabieg IPL, więc na pewno o to zapytam, jednak jestem ciekaw, czy Wy nie macie żadnych pomysłów. Mam nadzieję, że nikogo nie zanudziłem. Jeżeli tak to przepraszam, ale jest to dla mnie bardzo ważne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Legnarek



Dołączył: 08 Kwi 2013
Posty: 72

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Pią Lis 15, 2013 11:39 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nikogo nie zanudziłeś Smile Przyznam szczerze, że pierwszy raz o czymś takim słyszę... Dobrze, że idziesz na te badania i się o to zapytasz, bo to chyba naprawdę rzadki przypadek. Jak coś się dowiesz, to daj znać, ok? Bo w gruncie rzeczy, to aż sam się zastanawiam co to może być. Powodzenia i czekam na informacje Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kzz



Dołączył: 13 Lis 2013
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lis 15, 2013 11:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pani doktor nie miała pojęcia, powiedziała, że to być może od jakiejś przyprawy i tylko chwilowe. Poleciła smarowanie twarzy wazeliną. Tymczasem ten efekt nieco osłabł, ale nadal mam bardziej czerwone policzki niż normalnie. W przyszłym tyg. idę do innego lekarza, zobaczymy co on powie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group