Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Różne ciśnienie krwi

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martaj



Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 1:43 pm    Temat postu: Różne ciśnienie krwi Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od czerwca tego roku mam inne ciśnienie krwi na każdej ręce.
Na prawej ręce : 135/72
Na lewej :105/75

Mam 26 lat, nie mam nadwagi, nie palę i nie piję.
Nie wiem jaka może być przyczyna takiej róznicy ciśnienia, czy to coś poważnego, czy tylko zwykła normalna rzecz ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Pon Wrz 17, 2007 5:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to chyba normalne, tyle że jak są takie różnice, to powinieneś mierzyć ciśnienie w ręce, gdzie stwierdzono wyższe i je się wtedy uznaje za prawdziwe.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
martaj



Dołączył: 17 Wrz 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Wrz 20, 2007 8:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

wracam właśnie od mojego lekarza rodzinnego - pani doktor kazał mi mierzyć ciśnienie dwa razy dziennie na obu rękach i powiedziała, że sprawa może być jednak poważna, tym bardziej, że moja prawidłowe ciśnienie to te niższe. póki co musze mierzyć tteraz ciśnienie przez najbliższe dwa tygodnie - a potem będzie decyzja co dalej
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group