Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rozcięta skóra - co zrobic?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bulaa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 10:31 pm    Temat postu: Rozcięta skóra - co zrobic? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj rozciełem sobie skóre w okolicy oka ,rana ma około 0,8 mm. Lekarz nakleił mi taki mały plaster. Mam pytanie ,kiedy powinienem go zdjąć?? Chce żeby była jak najmniejsza blizna.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 10:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

przemyj wodą utlenioną i posmaruj solcoseryl żelem. to moja najlepsza metoda na rany Wink
a sączy się, mokra jest czy raczej nie? bo to też zależy.
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 10:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bulaa
lekarz nie powiedział jak długo powinieneś go nosić?
jeśli nie to myślę, że minimum 4-5 dni. to pewnie nie jest taki zwykły plaster tylko taki ściągający. więc pełni funkcję szwów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bulaa



Dołączył: 11 Lut 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 11:15 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy jeżeli po tych 4-5 dniach zdejme ten plaster to rana przypadkiem sie nie odnowi?? to jest chyba plaster ściągajacy ale jest mocno przyklejony i boje sie ze rana sie zerwie ..
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Czw Lut 11, 2010 11:26 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nie powinna.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
dimedicus



Dołączył: 21 Sty 2010
Posty: 82

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach


PostWysłany: Pią Lut 12, 2010 12:05 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bulaa
Po 3 dniach można śmiało zdjąć i nic się nie stanie.Samoistnie się zagoi i bez śladu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group