Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

rodzaje śpiączek

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dociekliwa2015



Dołączył: 03 Lut 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 03, 2016 12:27 am    Temat postu: rodzaje śpiączek Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, w poszukiwaniu materiałów na studia przeczytałam kilkakrotnie o terminie 'śpiączka mózgowa' lecz nigdzie nie mogę znaleźć dokładnej definicji tego zwrotu. Byłabym wdzięczna za wyjaśnienie jaki rodzaj śpiączki określamy jako śpiączka mózgowa. Pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
teranka



Dołączył: 26 Paź 2015
Posty: 36

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 06, 2016 11:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

definicja jaką udało mi się znaleźć:
śpiączka mózgowa – stan głębokiego zaburzenia świadomości ze znacznym osłabieniem lub zniesieniem reaktywności zależny od rozległego uszkodzenia mózgu, zwłaszcza jego pnia

z tego co czytałam o różnych przypadkach pacjentów ze śpiączką mózgową, to mimo, że lekarze zazwyczaj w takich przypadkach dają minimalne szanse na przeżycie, to są pacjencji, których wybudzono z takiej śpiączki i powrócili do sprawności
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aleksandra333



Dołączył: 07 Kwi 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 07, 2016 12:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a ja w sumie nie spotkałam się z fachową definicją "śpiączki mózgowej". Może coś więcej znajdziesz w literaturze typowo neurologicznej. Czasem warto zajrzeć też do tradycyjnej, papierowej książki, bo jak widać w internecie jednak nie wszystko jest Wink

Bo ogólnie śpiączka to głębokie zaburzenie świadomości spowodowane uszkodzeniem mózgu przez różne czynniki. Może to być uraz, silne zatrucie np. alkoholem, zapalenia opon mózgowych, jakieś choroby tropikalne i wiele innych.

Jeśli chodzi o rodzaje śpiączek to są one ścisłe powiązane z przyczyną ich występowania. Jak np. uraz jest bardzo poważny i dochodzi do rozległego i najczęściej nieodwracalnego uszkodzenia mózgu to może wtedy mówi się o śpiączce mózgowej.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group