Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Regeneracja nerwów

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Ania_krk



Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 5:02 pm    Temat postu: Regeneracja nerwów Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ok. 3 tygodni temu miałam mały wypadek, w którym doszło do uszkodzenia nerwów na skutek rany szarpanej. Jest to rana, (już prawie zagoiła się) długości ok. 1.5 cm na opuszce palca. Została ona przecięta po skosie, tak ze teraz straciłam czucie powyżej miejsca uszkodzenia. Kiedy odzyskam czucie?

dziękuje za odpowiedzi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pituszka
Przyjaciel forum/Specjalista położnik


Dołączył: 18 Wrz 2006
Posty: 3256

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Kalisz
PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 6:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

z tego co mi wiadomo nerwy sie nie regeneruja... Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ania_krk



Dołączył: 10 Lut 2007
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Lut 10, 2007 7:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hmmm lekarka powiedziała mi, że z czasem wróci czucie... tylko ile mam na to czekac?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Iwa
Przyjaciel forum


Dołączył: 23 Lut 2006
Posty: 179

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lut 13, 2007 1:06 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mojej koleżance wyrwano zęba 8kę i uszkodzono nerw. Ma takie mrowienie w policzku. Lekarz powiedział, że pół roku potrwa regeneracja nerwu. A jak swędzi, to znaczy, że regeneruje się.
_________________
Nie poddaj się...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
LeSik



Dołączył: 11 Lip 2007
Posty: 7

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 8:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nerwy obwodowe ulegają regeneracji, trwa to bardzo długo ale czcie wróci.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
aramentis



Dołączył: 13 Maj 2007
Posty: 81

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 11, 2007 9:03 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czucie wroci ale nigdy nie bedzie to takie samo jak dawniej. nadal bedziesz prawdopodobnie miala takie dziwne uczucie przy dotyku tego miejsca.. jakby nie bylo Twoje. mnie nerw uszkodzili jakies 2 lata temu przy operacji.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group