Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

refluks

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jurek-12340



Dołączył: 27 Sie 2010
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Mar 08, 2013 12:52 pm    Temat postu: refluks Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam .Mam zdiagnozowany refluks ,biorę helicid 20 , brałem go też na wrzód dwunastnicy , w tym przypadku pomógł , ale teraz gniecie mnie w mostku i mam duszności , jest to uciążliwe gdyż szybko się męczę.Jak z tym walczyć , helicid zbytnio nie pomaga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Macalsca



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 59

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach

Skąd: Heaven
PostWysłany: Sro Mar 13, 2013 2:52 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Helicid jest typowym lekiem stosowanym przy chorobach wrzodowych żołądka i dwunastnicy. W przypadku refluksu sposób leczenia może być bardzo zróżnicowany i zależy przede wszystkim od postaci choroby. Do wyboru jest sporo różnych metod... Jeśli helicid nie podziałał może warto zainteresować się innym sposobem leczenia...?Smile Sporo artykułów na ten temat znajduje się również na portalu biomedical: http://www.biomedical.pl/wyszukaj/refluks/

Skuteczność przyjmowanych leków u osób cierpiących na refluks żołądka w dużej mierze zależy również od przestrzegania odpowiedniej diety i stosowania się do wszystkich zaleceń lekarza prowadzącego. Przede wszystkim nie wolno samemu decydować o sposobie leczenia:/ Exclamation Bezwzględnie konieczna jest wcześniejsza konsultacja ze specjalistą. Pozdrawiam i życzę powodzenia w leczeniu;)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Katarzyna i Jerzy



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 24

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Cze 27, 2013 9:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

- ustal czy cierpisz na nadkwasotę czy niedokwaśność, a także czy do żołądka nie jest zarzucana żółć z wątroby(badanie sondą żołądkową), można wtedy zastosować odpowiednie leki,
- jedz mniej a częściej,
- gdy pali, wypij niedużą ilość wody mineralnej niegazowanej,
- unikaj pokarmów pikantnych, alkoholu, mocnej kawy, herbaty, coli, mleka, napojów gazowanych, tłustych i obsmażanych potraw, czekolady, kakao, papierosy,
- unikaj jedzenia przed snem, czyli nie kładź się bezpośrednio po posiłku,
- dokładnie przeżuwaj
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group