Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Ranka w okolicy odbytu

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
123xyz



Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 03, 2009 9:07 am    Temat postu: Ranka w okolicy odbytu Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od wczoraj w okolicy odbytu odczuwam jakąś małą rankę, piecze mnie ona gdy tam dotykam i przy podcieraniu, bo przy wypróżnianiu się i chodzeniu nic mnie nie boli. Jak się schylam czy naciągnę to wtedy przez chwile to coś mnie zakuje i zaraz przestaje... Nie mam pojęcia skąd to się wzięło, może to uszkodzenie mechaniczne na skutek zbyt mocnego podcierania tam? Czy może jakieś przeziębienie tamtych okolic?

Nie zakładaj kilku takich samych tematów. Przeczytaj regulamin forum. Zbędny temat usunęłam / nowicjuszka
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Lip 03, 2009 11:11 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

123xyz
Nie można ocenić nie widząc ale objaw może wskazywać na uszkodzenie odbytu lub na hemoroidy.Wskazana jest wizyta u proktologa ale można też zastosować czopki na hemoroidy i nasiadówki z kory dębu.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
123xyz



Dołączył: 03 Lip 2009
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 03, 2009 12:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Hemoroidy to raczej nie są, bo wówczas byłby ból przy wypróżnianiu się a takiego nie czuję, poza tym nigdy nie było u mnie problemu z oddawaniem stolca itp, mam bardzo dobrą przemianę materii. To na pewno uszkodzenie odbytu, podejrzewam, że otarcie.
Dzięki za radęSmile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pią Lip 03, 2009 1:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

zaparzasz trzy łyżki kory dębu (apteka,sklep zielarski) wlewasz do miski dolewasz wody(ciepłej)siedzisz do pół godziny
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Bianka16



Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Sob Lip 04, 2009 2:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jeśli mogę coś zasugerować, to w aptece dostępny jest Alantan plus krem (ok.8 zł) lub Sudocrem (ok 25zł), można je kupić bez recepty. Powinny pomóc właśnie na tego typu obtarcia czy też ranki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group