Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Rana pooperacyjna i wyciek żółtawej substancji

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
relu84



Dołączył: 25 Maj 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 25, 2011 9:56 pm    Temat postu: Rana pooperacyjna i wyciek żółtawej substancji Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam.

8 maja miałem operację usunięcia wyrostka robaczkowego. Po zdjęciu szwów i powrocie do domu nastąpił wyciek niewielkiej ilości żółtawego płynu z miejsca cięcia skalpelem w okolicy jednego ze szwów. Podobny wyciek nastąpił jeszcze ok. 2 razy, aż został skutecznie zatkany przez pobliski strupek. Dziś ów strupek postanowił wreszcie odpaść i moim oczom ukazała się nieduża dziurka - gdzieś tak 2x3mm, z której wydobyła się niewielka ilość żółtawej, rzadkiej substancji.

Minęło kilka godzin i dziurka wciąż sobie jest, aczkolwiek obecnie nic się nie sączy.

Oczywiście, udaję się do lekarza (nie tylko w tej sprawie, ogólnie do kontroli czy dobrze się wszystko zrasta i kiedy można zacząć pływać, jeździć na rowerze itp.), ale pierw chciałem dowiedzieć się co nieco w sieci Smile Mam więc kilka pytań:

- czy ta substancja to ropa?
- czy taka dziurka (przetoka?) to rzecz normalna? Czy należy się nią przejmować, czy też można zignorować i iść do lekarza bez podwyższonego ciśnienia? Wink
- dodatkowa rzecz, cała rana pooperacyjna jest twarda i minimalnie wypukła, czy tym warto się niepokoić?

...a może po prostu panikuję, bo się za dużo House'a naoglądałem? Mr. Green
Z góry dzięki za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bioptron



Dołączył: 26 Maj 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 26, 2011 7:56 pm    Temat postu: bioptron Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

lampa bioptron likwiduje infekcje, zapobiega powstawaniu infekcji, zastosowanie światła bioptron w leczeniu ran, owrzodzeń, odleżyn, stpy cukrzycowej jest potwierdzone klinicznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group