Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Publikacja pt "Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi"

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
wafelek



Dołączył: 21 Gru 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 21, 2009 10:29 am    Temat postu: Publikacja pt "Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi" Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Jestem nowy na tym forum. Embarassed Chciałbym się dowiedzieć co myślicie na temat książki D`Adamo Peter J., Whitney Catherine pt "Jedz zgodnie ze swoja grupą krwi". Opowiada ona o tolerancji naturalnych produktów spożywczych, mięsach, nabiałach, warzywach itd w zależności od grupy krwi człowieka, o tym że jedne składniki pozytywnie wpływaja na metabolizm "zalecane" a drugie wręcz przeciwnie moga być ciężko strawne nawet toksyczne "unikać". Jestem studentem dietetyki i bardzo mnie ona intryguje. Osobiście uważam, że jest ona dobrym uzupełnieniem wiedzy. Niestety znalazlem na internecie kilka opini negatywnych odnośnie jej treści merytorycznej. Ludzie piszą, że informacje w niej zawarte są stekami bzdur, nic nie warte, nie zgodne z medycyna????? I tu pojawia sie problem. Podaje tutaj linka do jednej z takich stron:
-------- LINK USUWAM/ Mala_mi ------------------

Generalnie nie wiem co o tym myśleć gdyż na temat autora krążą same wspaniałe opinie tj. "jest wybitnym lekarzem medycyny naturalnej, naukowcem , wykładowcą i właścicielem klinik" Mam na myśli czy faktycznie jest tak, że taka książka może być mało prawdziwa, a jeśli tak to dlaczego jest publikowana na taka skale, autor zachwalany i wiele diet powstaje opartych na niej? Czy jest tu taki ktoś kto spotkał się już z nią i jest mi w stanie pomoc ?


Prosze przeczytać ponownie REGULAMIN który przypominam zaakceptowałeś !! Co równa się z przestrzeganiem go!
UMIESZCZANIE LINKÓW NA FORUM JEST ZABRONIONE!
Mala_mi


Prosze nadawać tytuły bardziej sugerujące problem. Tytuł zmieniłam.
Mala_mi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Agata23



Dołączył: 23 Lut 2010
Posty: 21

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 4:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Myślę, ze to bardzo mądre jeść zgodnie ze swoją grupą krwi. Każdy człowiek ma różne potrzeby i inaczej trawi poszczególnie potrawy. Ja np. żeby schudnąć nie mogę jeść za dużo mięsa, co jest przeciwieństwem np. grupy O.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
helloween
Przyjaciel forum


Dołączył: 01 Maj 2006
Posty: 1008

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 4 podziękowań w 4 postach


PostWysłany: Sro Kwi 14, 2010 11:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Agata23 napisał:
Myślę, ze to bardzo mądre jeść zgodnie ze swoją grupą krwi. Każdy człowiek ma różne potrzeby i inaczej trawi poszczególnie potrawy. Ja np. żeby schudnąć nie mogę jeść za dużo mięsa, co jest przeciwieństwem np. grupy O.


takie diety to o kant tylka trzasnac.
zbyt duzo czynnikow musisz wziac pod uwage zeby jeszcze brac krew.
znaczenie najwazniejsze ma szybkosc metabolzimu i typ budowy a nie grupa krwi.

Co z tego ze nie bedziesz jesc produkt x a bedziesz jesc produkt y.
jednak twoj typ budowy bedzie to wykluczac..
(np endomorfik jedzacy slodycze)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Cecylia Sztabowska



Dołączył: 22 Kwi 2013
Posty: 26

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 23, 2013 4:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jedzenie zgodnie z grupą krwi jest bardzo dobre. To jest udowodnione że niektóre produkty są lepiej przyswajalne niż inne i to sprawka właśnie grupy krwi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
EdmundTerapia



Dołączył: 26 Kwi 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pią Kwi 26, 2013 1:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z własnych obserwacji mogę powiedzieć, że faktycznie jest coś z tą grupą krwi, ja mam grupę A i faktycznie nie mam musu żeby jeść mięso, natomiast kumpel ma grupę 0 i twierdzi że dzień bez mięsa to dzień stracony.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
bsuszczynska



Dołączył: 11 Gru 2013
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Wto Mar 18, 2014 3:02 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jest to logiczne jednak nie da się unikać produktów które nie są do końca prawidłowe dla danej grupy krwi
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dieta i odchudzanie Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group