Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Psychiatra Wrocław

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pinto



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Wrz 15, 2014 3:06 pm    Temat postu: Psychiatra Wrocław Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Poczytałem różne wątki, min o depresji i sam nie wiem co myśleć o swoich problemach. Ale coś czuję, że konieczna będzie wizyta u psychiatry żeby potwierdzić diagnozę lub obalić moje wątpliwości...
Czy możecie polecić jakiegoś dobrego lekarza z Wrocławia?
Jak wygląda pierwsza wizyta? Jak się do niej przygotować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kowal28



Dołączył: 04 Lis 2011
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach


PostWysłany: Wto Wrz 16, 2014 2:22 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rozumiem, że możesz się stresować wizytą, ale przecież psychiatra to normalny lekarz więc nie ma się czego wstydzić/obawiać itd. Na pierwszej wizycie psychiatra zazwyczaj robi taki wywiad. Zadaje różne pytania min z czym tam przyszedłeś, jak wygląda Twoje obecne życie (praca, rodzina), może też pytać o różne choroby w rodzinie. Właściwie dużo zależy od tego z czym przychodzisz. No i potem decyduje czy wymagasz leczenia lekami czy np potrzebna Ci psychoterapia itd.
Jeśli chcesz kogoś sprawdzonego to idź sobie do dr Dawida Pluta Plutowskiego. Bardzo konkretny lekarz z dużą wiedzą, co czuć podczas wizyt.
I najważniejsze to się nie stresować.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinto



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 17, 2014 2:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzięki za namiar. Sprawdziłem tego lekarza i z tego co widzę to przyjmuje na Krawieckiej w Ginemedice. Na zdjęciu wygląda na osobę godną zaufania. Mam nadzieję, że tak samo będzie na żywo.
A czy na depresję długo się bierze leki? Albo inaczej..jak długo Wy braliście, bo domyślam się, że każdy przypadek inny. Ja to jestem zupełnie zielony w temacie Sad
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mandragora



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 18

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach


PostWysłany: Pon Wrz 22, 2014 1:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No dokładnie tak jak napisałeś - każdy przypadek jest inny, dlatego nikt Ci nie odpowie na pytanie ile będziesz musiał brać leki. Możliwe, że oprócz leków potrzebna będzie również psychoterapia - ale to tym lepiej. Im szybciej zaczniesz leczenie tym szybciej staniesz na nogi. Nie ma się czego obawiać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinto



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 3:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Jestem już po wizycie u dr Plutowskiego...
Wcale nie było tak źle jak się obawiałem. Dostałem leki, bioxetin, i biorę już 2 tygodnie. Ponoć na maxa zacznie działać po koło 3 tyg, więc czekam.
Do tego zapisuję się na psychoterapię.
Tak jakoś czuję, że była to dobra decyzja...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tomasz11



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 15, 2014 5:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Psychiatra to nie psychoterapeuta, dlatego psychoterapia jest konieczna. Psychiatra przepisuje leki, bada i leczy bardziej pod kątem organizmu, a psychoterapeuta leczy duszę. Moja znajoma po psychoterapii (ale nie miała depresji, tylko problemy rodzinne) stała się inną osobą. Bardziej pewna siebie, pogodna. Widać, że to naprawdę jest potrzebne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pinto



Dołączył: 18 Lut 2012
Posty: 14

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 29, 2014 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

tomasz11 napisał:
Psychiatra to nie psychoterapeuta, dlatego psychoterapia jest konieczna. Psychiatra przepisuje leki, bada i leczy bardziej pod kątem organizmu, a psychoterapeuta leczy duszę. Moja znajoma po psychoterapii (ale nie miała depresji, tylko problemy rodzinne) stała się inną osobą. Bardziej pewna siebie, pogodna. Widać, że to naprawdę jest potrzebne.


Całkowicie się z Tobą zgadzam i dlatego zapisałem się również na psychoterapię.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
hajel



Dołączył: 11 Maj 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 11, 2016 6:08 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z Wrocławia nie jest aż tak daleko do Opola, a jak zależy Ci na kimś dobrym i sprawdzonym to polecam Panią [reklama]. Bardzo dobry psycholog, godny polecenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
niudek



Dołączył: 12 Maj 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 12, 2016 5:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hajel ja też chodzę do pani [reklama] i jestem bardzo zadowolony z jej leczenia, jest świetną psychoterapeutką,polecam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
laura298



Dołączył: 08 Sie 2016
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 08, 2016 1:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

siema ;d
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Zdrowie psychiczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group