Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

przyspieszanie gojenia ran

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zoltapigwa



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Mar 20, 2019 11:10 am    Temat postu: przyspieszanie gojenia ran Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Stosował ktoś z was spraye przyspieszające gojenie ran? Mój syn to ciągle się rozbija gdzieś, plastrów nie chce nosić i tak z tym gojenie się to średnio, widzialam że są różne tego typu produkty zastanawiam się na ile one są skuteczne?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 01, 2019 12:01 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Z takich rzeczy to chyba tylko Ranisilver mam. Znasz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ekspert marki kadefarm



Dołączył: 22 Sty 2019
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 02, 2019 9:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,
jako Ekspert marki Kadefarm, aby wspomóc regenerację naskórka, polecam zapoznać się z wysokiej jakości wyrobem medycznym - Ranisilver®. Posiada bogaty skład, dzięki któremu rany – te głębokie, jak i powierzchniowe – szybko się goją.
Ranisilver® zapewnia odpowiednio wilgotne środowisko rany i działa antybakteryjnie, pobudzając skórę rany do tzw. naskórkowania, czyli gojenia. Może Pani wybrać produkt Ranisilver® w maści lub sprayu.
Polecam również artykuł „Jak przyspieszyć gojenie ran” kadefarm-zdrowie.pl/leczenie-ran/jak-przyspieszyc-gojenie-ran-3-skuteczne-sposoby/ który może pomóc w uporaniu się z otarciami i skaleczeniami.
Gdyby pojawiły się jakieś pytania, jestem do dyspozycji.
Ekspert marki Kadefarm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mestia



Dołączył: 18 Gru 2018
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Kwi 06, 2019 9:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

I na pewno może być stosowany u dzieci?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ekspert marki kadefarm



Dołączył: 22 Sty 2019
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 11, 2019 9:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry,
oczywiście, że tak - produkty Ranisilver® działają bakteriobójczo oraz przeciwzapalnie oraz nie wywołują reakcji alergicznych. Dlatego bez obaw można je stosować u dzieci lub osób wrażliwych na różnego rodzaju preparaty oraz wyroby medyczne.
Gdyby pojawiły się jakieś pytania, jestem do dyspozycji.
Ekspert marki Kadefarm
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zoltapigwa



Dołączył: 21 Wrz 2017
Posty: 125

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 29, 2019 2:23 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

jak taki spray działa? Czy np. jak psiknę na rękę to on się potem nie zmyje? Widziałam że jest żel i spray, co lepsze dla dziecka?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Carletka



Dołączył: 13 Cze 2016
Posty: 40

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Kwi 30, 2019 8:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Osobiście wole wersję spray. Ranisilver psikasz na ranę. Zawiera mikronizowane srebro o działaniu bakteriobójczym oraz kwas hialuronowy. Wspomaga naturalne procesy regeneracji tkanek.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rozalia123



Dołączył: 20 Sie 2018
Posty: 8

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Maj 23, 2019 10:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Tutaj znalazłam ciekawy artykuł na temat tego jak jedzenie może przyspieszyć gojenie sie skóry https://sutricon.pl/wszystko-o-bliznach/produkty-spozywcze-przyspieszajace-proces-regeneracji-skory
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mestia



Dołączył: 18 Gru 2018
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 05, 2019 1:20 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Często słyszy się pytania jak przyspieszyć gojenie ran pooperacyjnych, też szukałam ostatnio informacji na ten temat, bo tata jest po operacji i zależało nam, żeby po prostu jak najszybciej mógł stanąć na nogi. Trafiłam na artykuł https://zagojeni.pl/czy-wiesz-ze/rodzaje-ran-wiedza-ktora-pozwala-dzialac-sprawniej/ na temat tego, jakie są rodzaje ran i sposoby ich opatrywania, naprawdę sporo rozjaśnił, pomógł Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
marcin p



Dołączył: 27 Wrz 2019
Posty: 32

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 12, 2019 12:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W przypadku ran operacyjnych ważne jest uzupełnienie w organizmie ilości witaminy C. Witamina ta uczestniczy w powstawaniu kolagenu, a jego brak pozbawia skórę sprężystości i elastyczności. Opatrunki hydrokoloidowe też, są bardzo przydatne.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Leki Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group