Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przykry zapach

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mirka



Dołączył: 16 Mar 2006
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 16, 2006 12:50 pm    Temat postu: Przykry zapach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WItam . Mój syn ma 16 lat. Od kilku tygodni obserwuję, że jego oddech ma zapach moczu. poziom glukozy we krwi (na czczo) wykazał normę. Proszę o poradę w tej sprawie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gość










PostWysłany: Sob Kwi 22, 2006 9:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie poruszyłam problemu mojego syna po to byście mieli ubaw. Wasze komentaże są żenujące i świadczą o bezsęsowności tej strony . nie skorzystam więcej z tego typu "pomocy" i nie polecę tej strony innym . powinno być Wam wstyd . Gdzie etyka zachowań na forum?
Powrót do góry
Paweł
Przyjaciel forum


Dołączył: 07 Lis 2005
Posty: 1544

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 1 podziękowań w 1 postach

Skąd: Tychy
PostWysłany: Sob Kwi 22, 2006 10:07 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na ten dział jest 4 moderatorów, temat widziałem lecz tylko zadane pytanie.

Wybacz forum jest naprawde obszerne i często odwiedzane.
Nie wiem dlaczego żadne z moderatorów nie zauważył. Widać zwyczajne przeoczenie, które może sie zdarzyć każdemu. Nikomu z nas nie płacą za to każdy wchodzi gdy ma chwile wolnego, dlatego takie wypadki sie zdarzają, każdy jest tylko człowiekiem.

Przykro mi że zraziłęś sie do tego miejsca.
Przepraszam w imieniu całej redakcji oraz władz forum, nasze niedopatrzenie iż kometarze tego pokroju nie zostały skasowane przez 3 dni.

Kasuje je teraz, bo oczywiście nie są łagodnie mówiąc zbyt mądre.

Paweł.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lena913



Dołączył: 15 Kwi 2006
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: poznan
PostWysłany: Nie Kwi 23, 2006 1:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Przykry oddech to w 90 proc. przypadków efekt zaniedbania higieny jamy ustnej, chorób dziąseł czy zębów. Takie objawy dają kamień nazębny, próchnica, paradontoza, zapalenie dziąseł, ale również źle dopasowana proteza, pod którą dostają się resztki jedzenia.
Przyczyną bywa wszystko, co hamuje wydzielanie śliny (np. wysoka temperatura, klimatyzacja), która zmywa nieprzyjemne substancje z zębów. Dlatego nieprzyjemny zapach z ust jest intensywniejszy rano, po przebudzeniu, bo w czasie snu organizm produkuje mało śliny.Bywa, że niemiły zapach z ust towarzyszy chorobie wrzodowej żołądka, ostrym nieżytom przewodu pokarmowego, zapaleniu błony śluzowej żołądka, zespołowi złego wchłaniania oraz zbyt małej ilości enzymów wydzielanych przez trzustkę i wątrobę. W tym ostatnim przypadku pokarm nie jest prawidłowo trawiony i gnije w żołądku. Jedyny ratunek to zastosowanie się do wskazówek gastroenterologa.Ale nie trzeba być chorym. Wystarczy przejadanie się. Wówczas przepełniony żołądek uciska na przeponę, przez co do przełyku uwalniają się kwaśne soki trawienne, zatruwające oddech. Podobne objawy mogą dawać także niektóre choroby nerek (wyczuwamy wtedy zapach moczu), wątroby i źle leczonej cukrzycy (woń acetonu).możemy się ratować, biorąc kapsułki Air-Lift (BHZ ATOS MM), które skutecznie zwalczają przykry zapach pochodzący z przewodu pokarmowego. Podobnie działają drażetki Fresh Natura z naturalnym chlorofilem. Można też gryźć natkę pietruszki.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rozan



Dołączył: 22 Mar 2019
Posty: 95

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Paź 16, 2019 12:47 pm    Temat postu: Re: Przykry zapach Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

mirka napisał:
WItam . Mój syn ma 16 lat. Od kilku tygodni obserwuję, że jego oddech ma zapach moczu. poziom glukozy we krwi (na czczo) wykazał normę. Proszę o poradę w tej sprawie.

Kolejne badania.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group