Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przyczyny nieplodnosci.

Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kasia Szulewska



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdynia
PostWysłany: Czw Paź 15, 2009 12:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje Pani bardzo za te wiadomosci to mi bardzo rozswietlilo sprawe.
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziekuje.


Dzien dobry mam jeszcze jedno pytanie tak zeby bylo wszytsko jasne . Mam zbadac hormony miedzy 2-4 dniem cyklu. Moglaby Pani mi wytlumaczyc dokladnie kiedy to bedzie ? Czy to znaczy ze mam zbadac te hormony w czasie miesiaczkowania?
Dziekuje i piozdrawiam
Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 2:00 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak. Pierwszy dzień cyklu to pierwszy dzień krwawienia. Oczywiście nic się nie stanie jak zrobi Pani badanie w 5 czy 6 dniu cyklu ale jednak najlepiej miedzy 2 a 4 .
Pozdrawiam
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kasia Szulewska



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdynia
PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 3:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje bardzo za odpowiedz
WIe Pani co moje miesiaczki sa dziwne takie,a moze i nie?. Tzn na pocztaku boli mnie brzuch i mam taki poczatek okresu ale jest go tylko troche i krew jest jasna brazowa, tego sa moze 2 kropelki naprawde nic . Potem dwa ,trzy dni nic a potem dostaje prawdziwa miesiaczke tzn jest czerwona. I mam moze tak 4 dni i potem na koniec okresu sa takie resztki w kolorze brazowym i tak przez dwa dni albo 3. Nie wiem czy to normalne i jak mam to liczyc?
Dziekuje serdecznie za wszelka pomoc
Pozdrawiam Kasia
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 5:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Miesiączki wyglądają różnie. Może wystąpić odrazu normalne krwawienie które ma taką samą obfitość przez kilka dni. Moze też wystąpić plamienie przed normalnym krwawieniem a następnie w miarę kończenia okresu miesiączka staje sie mniej obfita i zmienia barwe na brązowawą. To jest wszystko w normie. Zazwyczaj plamienie przed okresem zaliczamy do starego cyklu i pierwszy dzień nowego cyklu liczymy od dnia wystąpienia normalnego krwawienia.
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Kasia Szulewska



Dołączył: 14 Paź 2009
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Gdynia
PostWysłany: Pią Paź 16, 2009 5:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziekuje bardzo i pozdrwaiam . Milego weekendu
Kasia Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pufka



Dołączył: 24 Sty 2010
Posty: 23

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 27, 2010 4:37 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziewczyny, jak tak czytam Wasze posty, że nie możecie zajść w ciążę, że poroniłyście, to nasuwa mi się pytanie - czemu nie zgłosicie się do specjalistycznej poradni z takimi problemami? My z mężem próbujemy od dwóch lat i już po pół roku udaliśmy się do invicta (jesteśmy z Gdańska) w poszukiwaniu pomocy. Polecam się zgłosić w takie miejsce. Klinik w Polsce jest niewiele, ale na pewno znajdziecie jakąś w pobliżu swojego miejsca zamieszkania. Ogólne badania stwierdzające przyczynę niepłodności to naprawdę nieduży koszt, jak na tak ważną kwestię jak rodzicielstwo Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pauula



Dołączył: 15 Lut 2010
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 4:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy zanikanie okresu moze byc jedna z przyczyn nieplodnosci bo tak slyszalam???
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Pon Lut 15, 2010 6:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Pufkajak najbardziej masz rację. Też uważam,że nie ma na co czekać tylko odrazu zgłosić sie do kliniki . Szkoda czasu i pieniędzy na dociekanie przyczyny niepłodności a w takich klinikach działają już pod tym kątem odrazu.
pauula zanikanie okresu nie jest przyczyną niepłodności
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyborowa



Dołączył: 02 Cze 2010
Posty: 10

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Paź 11, 2010 4:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja słyszałam że przyczyną niepłodności może być nawet zła dieta. Podobno nieprawidłowe nawyki żywieniowe zwiększają ryzyko niepłodności aż o 80%. Warto zadbać o dietę przed planowaną ciążą, a nie tylko w trakcie. Znalazłam tu ciekawy artykuł o diecie starających się, a także w ciąży i po:
----proszę nie zamieszczać linków do innych stron----tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ania_inofolic



Dołączył: 27 Sty 2014
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
Ostrzeżeń: 1
PostWysłany: Pon Sty 27, 2014 9:54 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Czasem do zajścia w ciążę brakuje naprawdę niewiele. Nie poddawajcie się! Bądźcie dobrej myśli. Pamiętajcie również o prawidłowej suplementacji, czasem to ten szczegół powoduje że marzenia o dziecku nie mogą zostać spełnione. Wszystkie kobiety, które starają się o dziecko gorąco namawiam aby dodały do swojej diety kwas foliowy i inozytol. O ile działanie pierwszego jest Wam za pewne dobrze znane, o tyle inozytol to nowość na naszym rynku. A szkoda, bo jest skuteczny. Wpływa na gospodarkę hormonalną, regulując takie hormony jak GnRH, TSH i insulinę. Dzięki temu zwiększa szanse na zajście w ciążę nawet o 5% w skali roku.

Pozdrawiam.


-----Zapoznaj sie z REGULAMINEM. Nie umieszczaj odnośników, reklam itp . Dotyczy to równiez podpisu----tosia81
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Niepłodność Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group