Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przewlekły kaszel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Lille



Dołączył: 20 Lis 2007
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 8:09 pm    Temat postu: Przewlekły kaszel Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

W sierpniu miałam zapalenie płuc, które leczyli mi w szpitalu. Po wypisie ciągle kaszlałam, ale to czasami podobno się to zdarza. W połowie października znowu poszłam do lekarza, podali mi antybiotyk Nobaxim, ale nie przeszedł kaszel. Spirometria wyszła w normie, rtg płuc również. Wdychałam potem leki na astmę bądź alergię(Ventolin i Pulmicort), ale nie pomogło. Potem był kolejny antybiotyk Amoksiklav i wymaz z gardła na którym wyszło mi, że w gardle mam wyhodowane liczne bakterie streptococcus viridans i staphylococcus areus(wrażliwe m.in na skład amoksiklavu, który nie pomógł oraz na Ceroxim który łykam). Dzisiaj wzięłam ostatnią tabletkę Ceroxim, a kaszel ciągle jest taki sam. Jutro znowu idę do przychodni, ale może ktoś ma pomysł co to może dokładniej być i jak to leczyć, bo przestaję wierzyć, że mi to kiedykolwiek przejdzie...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 8:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Powiem Ci tak ja tez mialam zapalenie pluc, dosc konkretne bo moich pluc nie bylo nawet widac na przeswietleniu Rolling Eyes I rowniez po wyleczeniu zostal mi kaszel, lekarka przepisala mi na to Acodin, ale potem dodala zebym sie nie ludzila ze mi to szybko przejdzie bo to normalny odroch organizmu po zapaleniu pluc. Poprostu tak jest. Powiem Ci ze tak jeszcze rok po zapaleniu pluc mialam kaszel, szczegolnie rano i troche mi sie tam zawsze odrywalo z pluc. Tak definitywnie ten kaszel przeszedl mi tak po 15miesiacach od zapalenia pluc. Wiec ja na twoim miejscu nie przejmowala bym sie za bardzo tym kaszlem i nie szpikowala sie antybiotykami bo tego za bardzo nie przesieszysz, to normalna reakcja organizmu. A Amoksiklav jest wyjatkowo "chamskim" antybiotykiem wyjalawia organizm ze hej... Confused Mowie Ci wszystko sie unormuje tylko musisz sobie dac czas, zapalenie pluc to trudny przeciwnik dla organizmu nawet mlodego i potrzebuje on troche czasu na regeneracje sil Smile trzymaj sie i nie przejmuj, pozdrawiam Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 8:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

acodin;P mam nadzieje że wiecej niż 10 tabletek nie brałaśRazz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
exullt
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2007
Posty: 759

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lis 20, 2007 9:13 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wzielam dokladnie 10 Very Happy a co?? Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group