Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przewlekła rwa kulszowa

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Abi2017



Dołączył: 12 Maj 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 12, 2018 10:14 am    Temat postu: Przewlekła rwa kulszowa Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry. Może tu uzyskam jakieś informacje, lub rady, co dalej mam robić, bo już wysiadam fizycznie i psychicznie.
Od 5 lat, po 2 operacjach kręgosłupa lędżwiowego , borykam się z bólem prawej nogi i okolic kręgosłupa, łącznie z częścią pośladka. W lutym br nastąpiło znaczne pogorszenie, zdrętwiała mi cała prawa strona od pasa do stopy, a ból był nie do zniesienia. Pogotowie dało mi jakiś zastrzyk i zaleciło wizytę lekarza rodzinnego. Ten dał mi skierowanie do szpitala, ale mnie nie przyjęto, bo "zespołów bólowych aktualnie nie przyjmują". Dostałam leki sterydowe i przeciwbólowe, które niczego nie zmieniły. Po miesiącu w końcu przyjęto mnie do szpitala, przez tydzień dostawałam kroplówki chyba z tymi samymi lekami. Wypisano mnie w takim stanie, w jakim przyjęto, z lekami do domu ( tymi samymi, które brałam wcześniej). Ze stopy zeszła mi skóra, niektóre części, palce, pięta mam niemal martwe. Na łydce porobiły mi się czerwone, bolesne plamy, w niektórych miejscach zgrubienia, pod i nad kostką wokół łydki dziesiątki granatowych żyłek. Od 3 miesięcy nie wychodzę z domu, bo mogę zrobić tylko kilka kroków po mieszkaniu. Nie pamiętam, kiedy przespałam bez bólu całą noc. Zgodnie z zaleceniem neurochirurga, załatwiłam masaże i ćwiczenia. Niestety dalej bez większych efektów. Masaż tej łydki to jakiś koszmar, ból jest okrutny. No i jeszcze schudła mi ta noga w udzie, jakby mięśnie przestały działać. Bardzo proszę o jakąś fachową radę.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lek.medicus



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sob Maj 12, 2018 11:26 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od razu zaznaczę, problem jest bardzo trudny. trzeba poznać całość historii choroby aby coś doradzać, dlatego dosyć ogólnie.
Mamy tu do czynienia z zespołem przewlekłych bólów kręgosłupa oraz bólu o charakterze neuropatycznym i jako podstawa leczenia jest przyczynowe, jednak najczęstszą formą jest leczenie objawowe.

jako leczenie jw przyczynowe oraz farmakologiczne ( odpowiednia grupa leków nieopioidowe oraz opioidy ale też koanalgetyki)
wskazane być może włączenie anestezjologii inwazyjnej też neuromodulacje (leczenie prądami)
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Abi2017



Dołączył: 12 Maj 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Maj 12, 2018 3:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję za szybką odpowiedż. Niestety, niektóre zabiegi w moim przypadku nie są wskazane. Od 3 lat jestem dodatkowo po mastektomii, w trakcie leczenia hormonalnego.
Jeśli chodzi o leki, o których Pan pisze, to jaki lekarz może o tym zdecydować? Neurologa mam dopiero za 1,5 miesiąca. Za chwilę zapomnę, jak wygląda ulica i dzień bez bólu. Czy lekarz rodzinny może coś zdecydować?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
lek.medicus



Dołączył: 28 Mar 2018
Posty: 22

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 5 podziękowań w 5 postach


PostWysłany: Sob Maj 12, 2018 8:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy lekarz rodzinny może coś zdecydować?

Oczywiście, może zlecić leki o których wspomniałem.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Abi2017



Dołączył: 12 Maj 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 13, 2018 9:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Bardzo dziękuję. Spróbuję z tej strony. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group