Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przetłuszczające się włosy :|

Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kamilka54



Dołączył: 09 Paź 2006
Posty: 93

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 10:54 am    Temat postu: Przetłuszczające się włosy :| Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam problem. Włosy strasznie mi się przetłuszczają Neutral Umyję na wieczór jednego dnia, a rano mam już paskudztwo na głowie... Byłam u lekarza z tym, i okazało się że wszystko mam w porządku (nie mam objaw nadczynności gruczołów łojowych ani nic takiego)....
Może są jakieś kosmetyki które zwalniają proces przetłuszczania się włosów??
Używałam szamponów do tego typu włosów, najpierw z odżywkami potem bez ale i tak nie ma żadnego efektu...Słyszałam coś o nafcie kosmetycznej, ale w internecie wyczytałam że ma ona właściwości wyłącznie regenerujące np. zniszczone lub spalone po trwałej włosy. A do włosów przetłuszczających się nie nadaje Neutral
A może znacie jakieś domowe sposoby? Proszę o pomoc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 12:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak hormony, w normie?

dużo to nie doradzę. powinnaś myć codziennie włosy, stosować szampony peelingujące, oczyszczające (najlepiej ziołowe), dwa razy w tygodniu nakładać maseczkę z glinki, jak odżywka to tylko do włosów przetłuszczających się (z miętą, pokrzywą, czarną rzepą).

może szampon polytar by pomógł? podobno daje dość dobre efekty..
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Sob Wrz 15, 2007 1:51 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Udaj się do dermatologa. Tez miałem problem. Zapisała odpowiednią jeszcze bardziej tłusta odżywkę Smile Pomogło. pzd
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
naneczka



Dołączył: 02 Lut 2006
Posty: 138

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: wrocław
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 8:58 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja z kolei slyszalam, ze zbyt czeste mycie glowy moze wpynac na przetluszczajace sie wlosy i ze powinno sie "przenosic" te tluste wlosy przez pare dni to nie beda sie tak przetluszczaly.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 9:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Błędna teza... Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mikmik



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 574

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


Ostrzeżeń: 2
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 9:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

gonzi to jest NIE błedna teza;)jest ona jak najbardziej prawdziwa im częsciej myjesz włosy tym bardziej sie one przetłuszczają, bo organizm musi wytworzyć warstwe ochronna im czscie niszczysz tą warstwe tym szybciej ona sie wytwarza, ze wszystkim tak jest;) zgrubiała sk¶óa na dłoniach im bardziej ścierasz skóre na dłoniach przy pracy tym grubsza masz skóre aby chronić ręce to są podstawowe mechanizmy adaptacyjne;]

Ostatnio zmieniony przez mikmik dnia Czw Wrz 27, 2007 9:43 pm, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 9:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cytat:
"powinno sie "przenosic" te tluste wlosy przez pare dni to nie beda sie tak przetluszczaly."


O tym mowa.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
emilka
Przyjaciel forum


Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 5500

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 133 podziękowań w 132 postach

Skąd: z pokoju.
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 9:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

no. tylko trzeba wytrwałości, żeby przesiedzieć tak z tydzień i myć raz na 7 dni jak ja już dostaje skrętu macicy jak drugi dzień nie myję Wink ale podobno skutkuje. osobiście nie próbowałam, bo mam raczej suche włosy Smile
_________________
"Mogę Przedawkować Życie, Co Prowadzi Do Śmierci"
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Zibi
Przyjaciel forum


Dołączył: 14 Cze 2007
Posty: 1380

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 8 podziękowań w 8 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 9:42 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Próbowałem. I to nie raz. Efekt? Zerowy. Codzienne mycie wyszło. To wszystko zalezy od organizmu człowieka.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Czw Wrz 27, 2007 9:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hehe ja tak samo Razz ale cos ost. tez na złe szampony trafiam Wrr...głowa mnie swedzi po nich. zapewne wina alergii - mało jest rzeczy ktore mi pasuja ehhh Sad no nic.ale bede szukac dalej Cool
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Kosmetyki i pielęgnacja ciała Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group