Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Przeszczep komórek macierzystych

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szczuur



Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 23, 2016 3:49 pm    Temat postu: Przeszczep komórek macierzystych Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć,
Któregoś dnia, w szkole moje siostry został zorganizowany dzień dawcy szpiku, gdzie można było zarejestrować się do bazy dawców. Jako, że byłam jeszcze za młoda, by zostać dawcą komórek macierzystych zaczęłam o tym czytać. W chwili gdy ukończyłam 18 lat jedną z pierwszych rzeczy, które zrobiłam było zarejestrowanie się do bazy potencjalnych dawców szpiku. Pobieranie komórek macierzystych, większości kojarzy się z bólem. Komórki macierzyste pobiera się z krwi, jedynie w niewielu przypadkach pobiera się je z talerza kości biodrowej. Mimo, iż wiele osób mi odradzało, ja i tak zarejestrowałam się do bazy i zostałam wolontariuszką DKMS.
Przeszczep komórek macierzystych potrzebny jest osobą chorującym na raka krwi. Bez przeszczepu ich szansę są małe. Znalezienie bliźniaka genetycznego (niespokrewnionego) są bardzo niskie jest to jeden do kilku milionów. Dlatego tak ważne jest, aby w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych znalazło się jak najwięcej osób.
Przeszczep komórek macierzystych może uratować komuś życie.
Jakie jest Wasze zdane na temat przeszczepu komórek macierzystych? Czy są na forum jacyś dawcy albo potencjalni dawcy?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
reginka



Dołączył: 06 Maj 2016
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 24, 2016 1:47 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Też jestem zapisana do bazy dawców komórek macierzystych. Wszystko zaczęło się od tego, że jedne z chłopaków z mojej miejscowości zachorował na białaczkę. Zorganizowaliśmy dzień dawcy i aby bardziej uświadomić mieszkańców wraz z uczniami gimnazjum zorganizowaliśmy wystąpienie na temat przeszczepu komórek macierzystych. Osoby, które sceptycznie na to patrzył po wysłuchaniu i obejrzeniu naszego przedstawienia zarejestrowały się do bazy komórek macierzystych.
Aby zapisać się do bazy dawców szpiku, wystarczy wymaz z jamy ustnej, próbka śliny i wypełnienie ankiety odnośnie do naszego zdrowia. Po około miesiącu dostałam informacje, że zostałam zapisana do bazy potencjalnych dawców szpiku. Teraz tylko czekam na telefon z informacją,że przeszczep moich komórek macierzystych może uratować komuś życie!
Rejestrujcie się, to na prawdę może zwiększyć czyjeś szanse na przeżycie!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zochabod



Dołączył: 30 Sty 2017
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 30, 2017 7:44 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Twisted Evil
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group