Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

przedwczesna menopauza

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 2:16 pm    Temat postu: przedwczesna menopauza Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ostatnio do głowy mi przyszło, ze mogę miec przedwczesna menopauze..
jakis rok temu trafilam na izbe przyjec z walacym sercem, kolatalo mi, mialam tetno ze 140.
Od jeszcze dluzszego czasu mam bardzo podwyzszona prolaktyne i nieregularne miesiaczki. Zdarzylo sie ze nie mialam jej 2 miesiace i od tamtej pory jakos sie mniej wiecej co miesiac pojawia. Bylam u ginekologa z wynikami prolaktyny ale powiedzial mi ze na razie nie da mi lekow skoro miesiaczka w miare regularnie wystepuje.
Ale od ponad pol roku moje dłonie sa wiecznie przemoczone ; / nadmierna potliwosc rak to cos okropnego i nawet nie wiem do jakiego lekarza sie z tym zglosic. Czsasami w nocy mam nadapady goraca ze spac nie mogę i taki zmarzluch jak ja ktory na codzien spi w skarpetach dresie i pod dwoma koldrami - dziwię się ze wlasnie przy czyms takim jest mi gorąco, duszno i sie cala pocę.
Kojelnym niepokojącym objawem jest moje owłosienie. włosy na nogach kiedys mialam geste grube i czarne, rano golone wieczorem juz byly 1mm, a teraz sa jasne, bardzo sie przerzedziły i prawie w ogole nie rosną.
Tak samo z owłosieniem łonowym, również było mocne i geste i kruczoczarne i tam tez jakby się przerzedziło i trochę zjaśniało i po tygodniu nie golenia mam taka długość jak kiedyś po 2 dniach..
Aktualnie nie zauwazylam u siebie ostatnio kołatania serca, brałam propranolol gdy wystepowało.
Myslicie ze to moga byc objawy przedwczesnej menopauzy?
Pojsc z tym do ginekologa i powiedziec mu o moich podejrzeniach?
w sumie to czesto ostatnio chodzilam do tego ginekologa ze az mi glupio bedzie isc znowu do niego po skierowanie na badania. Czy internista moze mi wystawic skierowania na badania TSH, FSH, estrogeny, prolaktyne, testosteron itd?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
tosia81
Moderator


Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 3493

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 101 podziękowań w 101 postach


PostWysłany: Wto Maj 03, 2011 3:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a czy to ma związek ze staraniem o dziecko???
_________________
Jestem mamą Wink))

Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 12:17 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nie.
ale prolaktyne badam od kiedy zauwazylam plyn przy sciskaniu sutkow. Jest go niewiele ale jest. I jak zsumowałam te wszystkie objawy to sie zaczelam zastanawiac dlaczego te wlosy mi tak przestaly rosnac, dlaczego tak mi się dlonie pocą, dodac do tego to kolatanie serca i nocne napady goraca, to pomyslalam ze to moze ta przedwczesna menopauza. A ze chodzilam ostatnio czesto do ginekologa, tu guzka w cycku wyczulam - to juz bylam(na szczescie wezel chlonny), tu jakas dziwna bolaca wielka gruda przy wejsciu do pochwy - znowu wizyta - tak juz bylo dwa razy, co chwile cos, potem wizyta z odebranym wynikiem prolaktyny, wiec az mi glupio isc juz do niego z kolejnym błahym problemem i wolę się najpierw tu dowiedziec czy w ogole jest sie czym przejmowac : )
niż z siebie głupka robic przed lekarzem

---Jeśli nie ma to związku z ciążą to dlaczego piszesz w tym temacie???. Poczytaj REGULAMIN i pisz w odpowiednich działach. Wtedy otrzymasz znacznie szybciej odpowiedz----tosia81
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 9:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bo to był dział "Nieplodnosc" a menopauza to synonim niepłodnosci. Lekarz powiedzial ze jak bede chciala zaciążyć to bede sie musiala dwoma lekami wspomagac.

Więc nie wiem gdzie tu regulamin złamałam.

Martwię się ze będę nieplodna jesli to przedwczesna menopauza wieć nie rozumiem dlaczego zostalam zaatakowana regulaminem i takimi upomnieniami.. : /

to jest ktoś moze kto zna odpowiedz na moj problem?
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
fasolka
Przyjaciel forum


Dołączył: 31 Sie 2006
Posty: 752

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 9 podziękowań w 9 postach

Skąd: Wrocław
PostWysłany: Pią Maj 06, 2011 11:33 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

rzeczywiście szybciej dostałam odpowiedz.

zapomnialam o bardzo ważnym objawie.
Jak zaczynamy z chlopakiem gre wstępną to gdy się zaczynam podniecać, dostaję bolesnych skurczy pochwy ;f i nie mam juz takich wodospadów śluzu z pochwy, tylko nic się nie dzieje procz tych skurczy ktore sa bardzo nieprzyjemne. Nie wchodzi w grę psychika bo naprawdę jestem podniecona i mam to od pół roku..
_________________
Serce kobiety jest na kształt róży, którą każdy kochanek po listku odkrywa, tak, że dla męża tylko cierń pozostaje...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wind_of_hope
Moderator


Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 10731

Wysłał podziekowań: 5
Otrzymał 187 podziękowań w 185 postach


PostWysłany: Sob Maj 07, 2011 10:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

fasolka a nie lepiej by bylo jakbys poszła do ginekologa swojego?
my tutaj nie jestesmy lekarzami - sama o tym wiesz i ciezko jest stwierdzic czemu kiedys miałas inne doznania niz teraz. musisz wykonac usg pochwy zeby dowiedziec sie czy cos w srodku jest nie tak czy jest jakas inna przyczyna.
lekarz to lekarz on ma napewno wieksza wiedze poparta doswiadczeniem zawodowym Smile i napewno by Ci pomogł.
_________________


Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dolegliwości intymne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group