Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

przeciągający się kaszel

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
oscypka



Dołączył: 23 Kwi 2018
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Kwi 23, 2018 10:12 pm    Temat postu: przeciągający się kaszel Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czy taki przeciągający się kaszel moze świadczyć o alergii albo o astmie, pediatra głowi się i glowi skąd u mojej małej kaszel, juz nawet było odrobaczanie, robiliśmy badania a kaszel nie przechodzi, juz tylo astma została, inhalacje pomagają na to?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
ciasteczkowa



Dołączył: 09 Gru 2017
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Maj 11, 2018 5:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dobrze jest dopytać lekarza bo to moze być astma, może skieruje was do jakiegoś specjalisty, nie przepisal inhalacji? Teraz widze ze są one coraz popularniejsze, rzadko teraz daję dziecku syropy jak już to właśnie inhalator idzie w ruch i budixon neb, dziala bardzo szybko no i zęby się nie psują jak od syropów
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Tinny



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 160

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lis 05, 2018 8:32 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Posprawdzać alergie, upewnić się czy nie wynika taki kaszel z jakiejś prozaicznej przyczyny. U mnie powodem była klima w pracy. Wrzucam cavitt do torebki i ratuję się nim jak zaczyna mi dokuczać. Pomaga.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Mestia



Dołączył: 18 Gru 2018
Posty: 38

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Lut 05, 2019 12:44 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Nebulizacja na pewno się sprawdzi w takim przypadku. Ja przy okazji zapytam, może któraś z Was się orientuje w temacie, z jakimi lekami współpracuje nebulizator AirPro?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
gajowniczka



Dołączył: 11 Mar 2019
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 11, 2019 1:28 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie też jak mnie drapie w gardle to kaszel się nasila, mam alergię na kurz i w zimie jak jest sucho w pokmieszczeniach, ten kurz bardziej mnie męczy, biorę leki od alergii a cevitt też nie zaszkodzi do ssania brac, zawsze to nawilży dobrze gardło i nie będzie takiego odruchu kaszlania
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
wixnia



Dołączył: 09 Lut 2019
Posty: 15

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Cze 27, 2019 11:41 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może moja rada Wam pomoże. Czytałam ostatnio na https://ktomalek.pl/blog/woda-utleniona-do-plukania-gardla-nietypowe-zastosowania-wody-utlenionej/w-351 o tym, że woda utleniona jest bardzo pomocna przy bólu gardła. Warto spróbować szczególnie, że kosztuje kilka złotych i można ją zastosować nie tylko do przemywania ran Wink
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kawiarka



Dołączył: 28 Paź 2018
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 03, 2019 10:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

O nieeee woda utleniona to nie dla mnie. To juz wole takie domowe https://tantumverde.pl/blog/domowe-sposoby-na-przeziebienie-jak-szybko-pozbyc-sie-dolegliwosci sposoby na pozbycie sie tych wszystkich dolegliwosci
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
vanila



Dołączył: 20 Kwi 2018
Posty: 33

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sie 21, 2019 3:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na kaszel bardzo dobry jest ten syrop https://www.doz.pl/apteka/p126613-DOZ_PRODUCT_Antussimin_syrop_120_ml z aronią, prawoślazem, uspokaja kaszel i łagodzi też ból gardła
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
rozan



Dołączył: 22 Mar 2019
Posty: 95

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Paź 10, 2019 11:01 am    Temat postu: Re: przeciągający się kaszel Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

oscypka napisał:
czy taki przeciągający się kaszel moze świadczyć o alergii albo o astmie, pediatra głowi się i glowi skąd u mojej małej kaszel, juz nawet było odrobaczanie, robiliśmy badania a kaszel nie przechodzi, juz tylo astma została, inhalacje pomagają na to?
Zasiegnij opini jeszcze innego lekarza .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group