Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

protruzja krążka miażdżystego

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
shimmy



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lut 27, 2008 7:54 pm    Temat postu: protruzja krążka miażdżystego Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam
Dzisiaj odebrałem wyniki komputerowego tk, które bardzo mnie zaniepokoiły. Może ktoś miał podobny uraz albo wie czy po zabiegu( czy jest on konieczny?) bądź rehabilitacji będę mógł normalnie funkcjonować?(chodzić na siłownię, pracować fizycznie itd.)

Opis:
Na poziomie L5-S1 widoczna centralno-prawoboczna protruzja krążka miażdżystego wpuklająca się do prawego zachyłka korzeniowego na ok 6mm z impresją na ok 6mm z impresją na korzeń nerwowy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
JacekJ



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 1:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

pytanie moje brzmiu czy masz jakies dolegliwosci bo sam wynik badania to jedno a rzeczywistosc to drugie niestety badanie TK jest czesto omyle w ocenie krazka miedzykregowego. jak wyglada twoje leczenie???? czy cos robisz???? bo z opisu mozna wnioskowac ze dolegliwosci masz ......
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
shimmy



Dołączył: 27 Lut 2008
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 6:27 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dolegliwości są, odczuwam ból od pleców (odcinek lędźwiowy) do prawej nogi, czasem aż do stopy. A leczenie na razie nie wygląda, unikam sportu i przeciążeń. Czekam na wizytę u neurologa, którą mam za miesiąc. Byłem ciekaw czy ktoś na forum miał podobne doświadczenia.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
JacekJ



Dołączył: 29 Lut 2008
Posty: 25

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 29, 2008 8:04 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

na pewno musisz isc do neurologa ewentualnie neurochirurga, natomiast juz teraz zaczalbym na twoim miejscu rehabilitacje u jakiegos dobrego rehabilitanta ktora ci pomoze, nie wiem z jakiego miasta jestes wiec ciezko jest mi kogos polecic.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group