Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Prosze o interpretacje mri i tk, operacji sie boje

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dorota007



Dołączył: 29 Gru 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Gru 29, 2013 2:26 pm    Temat postu: Prosze o interpretacje mri i tk, operacji sie boje Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, chciałabym poprosic o innterpretacje mojego wyniku mri kregoslpa ledzwiowego. Jeden lekarz proponowal operacje, 2-och nie, stad moje pytanie, operacji się boje ale żyć w takim starchu, że w każdej sytuacji może mi się to powtórzyc jest straszne - (przeogromny "skurcz" obudził mnie podczas snu)
splycnenie fizjologicznej lordozy ledzwiowej, guzki szmorla w L2 i L3. Osteofity na krawedziach trzonow kregow.Na pozioach L3/4 i L4/5, L5/S1tarcze miedzykregowe odwodnione i na poziomie L4/5 o obnizonej wysokosci.Na poziomoe L2/3 niewielka szerokopodstawna protruzja tarczy m/kregowej z redukcja przestrzeni buforowej worka oponowego. Na poziomie L3/4 centralna protruzja tarczy m/kregowej z uciskiem na struktury worka oponowego.. Na poziomie L4/5 centralna przepuklina tarczy m/kregowejn z uciskiem na struktry worka oponowego, uciskiem na oba nerwy rdzeniowe i umiarkowanym obustronym ograniczeniem otworów m/miedzykregowych. nNa pozioie L5/S1 cnentalna protrzja tarczy m/kregowej z redkcja przestrzeni buforowej worka oponowego oraz ograniczeniem prawego otworu m/kregowego. morfol,ogia sygnalu rdzenia prawidlowa
TK
w przestrzeni L4/5 centralna, dokanałowan przepuklina jądra miażdżystego krążka w kanale kręg., masa krążka poprzecznie 16,9 x 9,6mm, ucisk worka oponowego. W przestrzeni L%/S! protruzja krążka 3mm kontakt z workiem oponowym., zaznaczone zwyrodnieniowe zawęzanie otworów m/kręgowych.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Wyniki badań Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group