Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

prostowanie przegrody nosowej-nieudana operacja.refundowane?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Berenika19



Dołączył: 21 Cze 2013
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Cze 21, 2013 10:57 pm    Temat postu: prostowanie przegrody nosowej-nieudana operacja.refundowane? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam,
Mam dość skomplikowaną sytuację z moim nosem.
A więc...Od dziecka mam skrzywiony nos i przegrodę nosową. W związku z tym kiedyś ciężko chorowałam...teraz rzadziej,ale moje gardło jest cały czas podrażnione. Często nie mogę w nocy spać,bo brakuje mi powietrza.
Mam 19 lat. Ok.3 lata temu przeprowadzono u mnie zabieg prostowania przegrody nosowej. Przez jakiś czas po nie mogłam oddychać przez nos,był zatkany,ale uspokojono mnie,że to jest normalne. Potem się trochę wszystko polepszyło,ale bez rewelacji.Niestety zauważyłam jakiś czas temu,że przegroda jak była krzywa,tak znowu jest...albo nawet gorzej,bo kiedyś nie utrudniała mi tak zasypiania. Od tej przegrody mam też podkrążone oczy,zadyszkę,problemy z zatokami. ;-/ Jak wspomniałam : Mam krzywy nos. I to bardzo. Nasunęła mi się taka myśl : Krzywy nos jest przyczyną ponownego skrzywienia mojej przegrody nosowej. Czy to jest możliwe?
Jeśli tak,to czy ewentualna plastyka owej przegrody i mojego nieszczęsnego nosa byłaby refundowana?
Bardzo proszę o odpowiedź,bo mam już dość tych problemów z moim nochalem... Chcę,żeby po prostu dał mi normalnie oddychać Smile
Pozdrawiam,
BB
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Pon Cze 24, 2013 4:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry!
Czy była Pani ze swoim problemem u lekarza? Czy lekarz, który wykonywał Pani operację ocenił stan nosa przed operacją, po oraz teraz, kiedy zauważyła Pani ponowne skrzywienie? Czy ponowne skrzywienie nie powstało na skutek upadku bądź uderzenia?

Nie mogę jednoznacznie stwierdzić czy operacja plastyczna byłaby refundowana, gdyż są konkretne zasady, które pozwalają na zakwalifikowanie przypadku na leczenie refundowane przez NFZ. W tym przypadku jedynie lekarz może Pani udzielić pewnej informacji.

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group