Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Profilaktyka nowotworowa - wskazówki dla każdego

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Maklojka



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Gru 22, 2014 10:45 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To nic skomplikowanego. Po prostu robisz wymaz z jamyustnej i oni już dalej na takim materiale genetycznym robią badania. Potem z wynikiem idziesz do lekarza i jeżeli Ci coś wyjdzie to zostajesz objęta specjalną opieką lekarzy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ambicja



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 24, 2014 10:34 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za info. A ten wymaz to sama pobieram czy lekarz? Bo są też badania z krwi i to jest lepszy materiał?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Maklojka



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sty 26, 2015 11:55 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Wymaz pobierasz sama. Materiałem do badań może być zarówno ślina jak i krew. Oba są doskonałym źródłem informacji genetycznej, więc nie ma zależności, że coś jest mniej lub bardziej wiarygodne.

Dodam iż badanie genetyczne jest doskonałym źródłem informacji o naszych predyspozycjach. Nawet lekarze pozytywnie wypowiadają się o tego typu testach. Mutacje w genach są odpowiedzialne za podwyższone ryzyko rozwoju choroby, dlatego tak ważne jest stałe monitorowanie stanu zdrowia w przypadku ich posiadania. Pozwala to przede wszystkim na wczesne wykrycie ewentualnych zmian, kiedy są one całkowicie uleczalne, a dodatkowo pomaga zacząć żyć świadomie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Ambicja



Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 19

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Sty 28, 2015 12:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A jak to się ma do tego pakietu onkologicznego?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Sebastian1578



Dołączył: 12 Lut 2015
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Lut 16, 2015 7:12 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Odnośnie samych badań to ważna jest profilaktyka. Trzeba mieć swoje ciało pod kontrolą i czasami zbadać się. Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
margot30



Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 24, 2015 9:04 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ja mammografie piersi przeprowadzam regularnie. Mam swojego lekarza i chodze do niego na profilaktyczne wizyty. Niestety w mojej rodzinie pojawial sie rak piersi dlatego musze byc ostrozna
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
barcisus27



Dołączył: 25 Cze 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Lip 08, 2015 12:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a jak ceny?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
blondynkka



Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 03, 2016 11:56 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Badania profilaktyczne są bardzo ważne. Sama co jakiś czas robię badania, na przykład mammografię. Ale ostatnio muszę się wam pochwalić, zrobiłam badania na mutację genów. Przez internet [zakaz umieszczania linków na forum]dowiedziałam się na czym to polega itp. Ogólnie jest to badanie genetyczne , które bada możliwość zachorowanie na raka piersi czy jajnika. Co ważne, nie czekałam na to badanie długo , jak to bywa czasem w Polsce.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
pawjol



Dołączył: 13 Lip 2017
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lip 14, 2017 8:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Ja myślę, że przede wszystkim ważne są regularne badania. Są one w stanie wykryć wczesne stadium choroby i jak najszybciej podjąć leczenie. Coraz częściej słyszę o nowotworze szyjki macicy bądź piersi, ważne jest więc regularne wykonywanie np. badania cytologicznego (więcej info znalazłam np. w tym artykule http://zdrowietopodstawa.eu/kiedy-powinno-sie-wykonywac-cytologie/, warto dowiedzieć się jak należy się przygotować do takiego zabiegu i kiedy należy je wykonać : )
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Onkologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group