Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

PROCHNICA U 2 LATKA POMOCY

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
MalinkaC



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: chrzanów
PostWysłany: Wto Lis 11, 2008 10:25 am    Temat postu: PROCHNICA U 2 LATKA POMOCY Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

WITAM,BYLISMY Z SYNKIEM W KLINICE STOMATOLOGI DZIECIECEJ W KRAKOWIE A TAM NAM POWIEDZIELI ZE ZABKI PRAWIE WSZYSTKIE TRZEBA USUNAC Sad(( BO TAK ROBIA WSZYTSKIM DZIECIA, PRZECIEZMALY NAWET NIE BEDZIE MIAL JAK JESC, A STOMATOLOGA SIE PANICZNIE boi I JEST AGRESYWNY Sad CZY MOZNA JAKOS OMINAC EKSTRAKCJE ZABKOW?? I WYLECZYC JE TAK ABY GO NIE BOLALY?? jestem zalamana, moze jakies sposoby na uspokojenie u stomatologa?
jesli znacie jakismiejsca z malopolski to bardzo prosze o podanie jakis namiarow

---edited by Wind_Of_Hope---
przypominam ze na forum istnieje zakaz podawania stron www, nr tel i adresow. jesli chcesz to zrobic to wyłacznie przez PM. w innym wypadku bede kasowała owe info. pzdr
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 10:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dużo zależy od tego jak bardzo te ząbki są zniszczone.ale w większości przypadków próchnicę się leczy, nawet jeśli jest w zaawansowanym stadium.
W łódzkim instytucie stomatologii takie przypadki leczyli z dużym powodzeniem.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MalinkaC



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: chrzanów
PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 11:09 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

dzis wrocilismy od stomatologa i tez mowi ze zabki nie powinno sie wyrywac jesli nie ma stanu zapalnego itp
chcielibymy wyleczyc zabki ale maly nie chce otworzyc buzi Sad strasznie krzyczy, nawet syropki uspakajajace na niego wcale niedzialaja :/
czy pozostaje nam tylko lapisowanie??Sad(((
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Wto Lis 18, 2008 11:53 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

myślę ze to jest jedna z lepszych metod.

a co do reakcji maluszka na stomatologa...jest jeszcze zbyt mały żeby można z nim było porozmawiać i żeby się dzięki temu uspokoił...a z myciem ząbków nie ma problemu?
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 12:12 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

moja siostra stosowała u swoich dzieci pastę elmex junior.
jednak tam podają, że jest to pasta do stosowania dla dzieci od 7 roku życia. więc nie wiem jak by było z Twoim synkiem, czy nie jest za mały. może warto dentystę albo pediatrę zapytać o radę?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 12:42 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

poszperałam trochę w fachowej literaturze...lapisowanie można zastąpić ozonowaniem.ozonowane miejsce ma ciemnobrązowy kolor. Minusem ozonowania jest to, że trwa to od 10 - 40 sekund przy jednym zębie i dziecko musi siedzieć bardzo spokojnie w tym czasie.
u takich maluszków można wspomagająco smarować ząbki elmex-żel po ich uprzednim umyciu.
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MalinkaC



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: chrzanów
PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 10:24 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

własnie przy kazdym myciu zabkow jest duzo krzyku i placzu, nie chce myc Sad
wczoraj stomatolog powiedzial nam ze w sumie zabki na dole sa OK
problem tkwi najwiekszy w gornych zabkach tych z przodu
powiedzial iz moj Synkek ma jakis niedobor szkliwa i przez to te zabki tak wczesnie sie popsuly Sad
a prosze mi powiedziec co ten elmex zel daje, co to jest i gdzie sie to kupuje
wczoraj posmarowal malemu zabki czyms co powinno pomoc odbudowac szkliwo...nie wiem ale twierdzi ze nie wie czy to cos da....
ozon powiedzieli ze zbyt pozno jest juz na ozon...aczykolwiek kazali przyjsc jeszcze na jedna konsultacje z ich szefowa, ktora ponoc jest specjalista w tych sprawach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 1:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

elmex to pasta, która pomaga odbudować szkliwo.
kupić ją można w każdej aptece. czasem także w sklepach.
warto popytać lekarza o nią albo panią w aptece.
jeśli dziecko ma niedobór szkliwa to można temu jakoś zaradzić? nie wiem z czego się to bierze w sumie- może pomogą jakieś witaminy (przepraszam jeśli piszę głupoty) Embarassed
w ostateczności czy nie można by było uśpić synka na czas zabiegu? może oferują coś takiego w leczeniu.
wiem, że to małe dziecko i jest ryzyko, ale musi być jakiś sposób.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
MalinkaC



Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: chrzanów
PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 1:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

bylam w klinice dzieciecej to tam "na odwal sie " powiedzieli zeby uspic dziecko na 15 min i wyrwac mu zabki! to jeskies cvhore jest wedlug mnie i wedlug innych stomatologow
chyba poprostu chceli zarobic te 550 zl
bo tylko takie interes kosztuje
aby zabki wyleczyc powiedzieli mi ze dziecko trzeba uspic na 2 godziny.... nie wiem 5 zabkow = 2 godziny??
zrazilam sie do tych niby specjalistow :/
czyli elmex to zwykla pasta do mycia zebow?? czy jakis zel ??
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nowicjuszka
Supermoderator


Dołączył: 09 Sie 2008
Posty: 4181

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 179 podziękowań w 178 postach

Skąd: Łódź
PostWysłany: Sro Lis 19, 2008 6:46 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

"Elmex żel" to nie jest to pasta do zębów, tylko żel który fluoryzuje, remineralizuje i wzmacnia szkliwo. a pasta do zębów elmex to pasta do zębów.oba preparaty można kupić np. w aptece.

co do mycia ząbków, można zamienić to w zabawę!
kupić sobie i dziecku jakieś śmieszne szczoteczki, w trakcie opowiadać jakąś bajkę której bohaterami są zęby, dziecko i szczoteczki...Smile

co doleczenia ząbków...wszystko zależy od tego jak bardzo ząbki są zajęte przez zmiany próchnicowe.ja wybrałabym się do prywatnego stomatologa-pedodonty i zobaczyła co on powie.

niedobór szkliwa to jest zaburzenie gospodarki fosforanowo-wapniowej szkliwa.elmex żel w takim schorzeniu pomaga, może nie od razu i nie szybko, ale pomaga,wiem po sobie:)
_________________
Dyskusje oraz wątki medyczne na Forum Biomedical mają charakter jedynie informacyjny i zastosowanie ich w praktyce każdorazowo powinno być skonsultowane z lekarzem specjalistą.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dziecko Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group