Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy żołądkowe, bóle głowy (wtórne?)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Snickers



Dołączył: 05 Lut 2010
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Lut 05, 2010 4:58 pm    Temat postu: Problemy żołądkowe, bóle głowy (wtórne?) Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Rozpoczęły się moje problemy w połowie listopada. Wieczorny ból żołądka wraz z bólem głowy. Do tego czasu, co uważam za ważne, bóle głowy z moim przypadku miały miejsce sporadycznie, przeważnie wieczorami. Bólom towarzyszyło odbijanie, nazywałem to zawsze iż głowa boli mnie 'od żołądka'. Gdy brałem wtedy jakiś lek przeciwbólowy głowa przestawała boleć, lub też idąc spać od rana dnia następnego nie było już żadnych objawów. Tym razem właśnie jest inaczej. Od początku listopada zacząłem dość intensywne (dla mnie) ćwiczenia mające na celu ukształtowanie w nieco ładniejszy wygląd mojego brzuszka. Podczas ćwiczeń kilkakrotnie odczuwałem w pewien sposób nudności. Ćwiczenia przerwałem po 2 tygodniach i wracając do omawianego wieczoru bolał żołądek, oraz głowa. Od dnia następnego nie odczuwałem boleści żołądka, lecz częste, bardzo częste odbijanie. Im częściej się odbijało, tym głowa bolała mocniej. Do tego zgaga, pieczenie w przełyku. Objawy utrzymywały się przez kolejne dwa tygodnie, codzienne bóle głowy (nie cały czas) lecz w połączeniu z częstotliwością odbijania. Nie odbijało się treścią żołądkową, nie czułem prób zwracania pokarmu do przełyku, lecz puste głośne odbijanie (bekanie). Po dwóch tygodniach poszedłem do lekarza. Dostałem do zażywania Nolpazę na zgagę i odbijania, bóle głowy wtedy zostały raczej zignorowane.

Po dwóch tygodniach zażywania Nolpazy i braku jakichkolwiek efektów (poza zahamowaniem zgagi), ciągłe odbijania i bóle głowy kolejna wizyta u lekarza. Do Nolpazy dodany został Gasprid. Po raz kolejny brak efektów. Minęły kolejne tygodnie, jest już mniej więcej przed świętami BN. Szukając powodów bóli głowy wybrałem się prywatnie do lekarza okulisty. Wzrok przebadany chyba na wszystkie możliwe sposoby i wszystko z nim ok, na co dostałem zaświadczenie, że oczy nie powodują bóli głowy. Objawy utrzymują się nadal, bóle głowy idą w parze z odbijaniem. Czasem praktycznie cały dzień nie ma objawów, by wieczorem znowu zaistniały. Do lekarza po raz kolejny wybrałem się po nowym roku. Mając jednocześnie objawy iż z zatokami jest coś nie tak dostałem najpierw skierowanie na rtg zatok, a później już ze zdjęciem do laryngologa. Tam diagnoza lekko skrzywionej przegrody nosowej oraz pogrubionej błonie z jednej strony nosa. Antybiotyk przez tydzień, obecnie wybieram się na dniach do kontroli. Objawy żołądkowe jednak nadal się utrzymują, tak samo bóle głowy. Gasprid zostaje odjęty, do Nolpazy dochodzi Tribux. Mijają kolejne dwa tygodnie nie ma poprawy. Mamy już końcówkę stycznia. Pojawiają się po raz pierwszy od dłuższego czasu nudności. Raz wieczorem, lecz przeważnie z rana, tuż po przebudzeniu. Czasem towarzyszy im jednocześnie ból głowy, jednak przeważnie nie. Ostatnia wizyta u lekarza miała miejsce parę dni temu. Nolpaza została odjęta, do Tribuxu dodany został Sulpiryd. Lek ten ma charakter antydepresyjny, antylękowy itp tak więc mój lekarz idzie w kierunku takim, iż moje objawy mają charakter nerwowy. Dodam jeszcze, że od początku objawów czyli już prawie 3 miesiące nie mam problemów z apetytem, jem wszystko, dobrze śpię, ciśnienie jest cały czas dobre, bóle głowy mają bardzo różny charakter. Na wszelkie pytania postaram się odpowiedzieć. Proszę raz jeszcze o jakąś pomoc, gdyż myśli przebiegające przez moją głowę dotyczące tego co może mi być mają bardzo często dość pesymistyczny charakter. Jeśli bóle głowy mają charakter wtórny czyli są spowodowane problemami żołądkowymi to chyba lepsza wiadomość, jednak niepokoją mnie te ostatnie nudności poranne. Być może mają podłoże żołądkowe, jednak ich poranne występowanie, jeszcze w łóżku tuż po przebudzeniu może też nie za dobrze wróżyć jeśli chodzi o problem z głową.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sun



Dołączył: 26 Lip 2010
Posty: 12

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Gru 29, 2010 2:56 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Takich dolegliwości nie ma co bagatelizować, bo czasem od takiego bólu żołądka zaczyna się jakieś poważniejsze schorzenie. Wydaje mi się, ze najlepiej w takim przypadku regularnie się badać i wszystko będzie ok - o profilaktyce, też nie należy zapominać.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group