Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy ze wzrostem- co robic?

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gość










PostWysłany: Czw Sty 05, 2006 5:56 pm    Temat postu: niski wzrost leczenie homonalne Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam mam 14 lat i wzrostu mam 150cm czy jeszcze urosne i czy to leczenie pomogło by mi?? i czemu jestem taki niski od czego to moze zalezec??
Powrót do góry
miko_88



Dołączył: 12 Sty 2006
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sty 12, 2006 4:35 pm    Temat postu: Problemy ze wzrostem- co robic? Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Mam prawie 18 lat a zaledwie 163 cm:( wzrostu i juz od trzech lat nie rosne co mozna by bylo z tym zrobic?? Slyszalem o takim chormonie somatotropina ktora moze to zmienic. Czy nie zna ktos maila do lekarza ktory mogl by mi cos doradzic albo podac nazwe dzialu medycyny ktory sie tym zajmuje i rodzaj lekarza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 11:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cześć.Powinieneś udać się do endokrynologa.On wykona stosowne badania i spróbuje Ci pomóc.A na pewno wiele Ci wyjaśni.Powodzenia Very Happy
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Netka



Dołączył: 24 Sty 2006
Posty: 238

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Dąbrowa Górnicza
PostWysłany: Sro Sty 25, 2006 11:24 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Udaj sie do endokrynologa!!!Na pewno Ci pomoże.A i nie martw sie.Mój znajomy miał w 1 klasie liceum 146 cm wzrostu,a obecnie ma 175 cm,które osiagnął juz na 2 roku studiów Laughing Ważne jest zebyś nie palił,bo to też moze ograniczyć wzrost.Pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
thom
Gość









PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 4:16 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Cze netka ma racje ale,endokrynolodzy ci juz nie pomoga:( bo juz masz 18 lat gdy bys mial 14-16 lat to luzz bo ty juz jestes dojrzalym facetem to bie juz hormon wzrostu nie pomoze
Powrót do góry
Coristo
Gość









PostWysłany: Pią Sty 27, 2006 10:39 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

To czy lekarz może coś zdziałać zależy od twojego wieku kostnego. Wykonaj sobie rtg nadgarstka- jeżeli w opisie zdjęcia masz wiek kostny zgodny z kalendarzowym, to lekarz w sprawie wzrostu nic nie może już zdziałać. Jaki wzrost mają twoi rodzice? Jeżeli są niscy to ty też będziesz. Z tym hormonem wzrostu (somatotropina) to też nie jest tak cudownie jak myślą niektórzy. Poprawe wzrostu ostatecznego osiągają przeważnie dzieci z niedoborem HGH. Jeżeli jesteś zdrowym chłopakiem, to terapia HGH mogła by co najwyżej o 5 cm poprawić twój wzrost ostateczny (ale to i tak nie jest pewne). Pozatym w Polsce są tylko 3 przypadki chorób, do których stosuje się syntetyczny GH (leczenie tym hormonem jest bardzo kosztowne), więc lekarz raczej nie przepisze go od "tak sobie".
Powrót do góry
Thom
Gość









PostWysłany: Sob Sty 28, 2006 10:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Masz racje,wiesz ile przypadkow jest takich jak ty ??Sa bardziej cierpiacy,pozatym w Polsce nie ma duzo tego leku kiedys bylo w wiadomosciach ze brakuje somatotropiny.

Chcialem jeszce dodac ze ten hormon jest w kapsulkach ktore naklada sie na tzw. PEN.

Jedna taka kapsulka ktora starcza na tydzien kosztuje 700zl ;]
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Lekarz rodzinny Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group