Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z pamięcią i koncentracją

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Sqq



Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 8:33 am    Temat postu: Problemy z pamięcią i koncentracją Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Od dłuższego czasu mam dziwne objawy które po prostu mi przeszkadzają. Na początku sądziłem, że to chwilowe, że zaraz minie ale nic z tego.

-Koncentracja - siedząc nad książką czuję pustkę w głowie, senność, otępienie, nie potrafię skupić się na tyle, by przeczytać jakiś tekst lub żeby do mnie dotarł. Oczywiście nie jest tak zawsze ale bardzo często, przez co ciężko mi się uczyć. Przeważnie jest to tak dokuczliwe, że nie jestem w stanie zrobić nic więcej jak tylko położyć się i przespać.

-Pamięć - przeszłe miesiące, dni, zlewają się w jedno, większości nie pamiętam tylko niektóre wydarzenia. Często nie pamiętam kiedy ktoś coś do mnie mówił. Zdarza mi się, że pamiętam jakieś słowa ale nie wiem czy ktoś mi je powiedział, czy gdzieś je zobaczyłem czy może sam wymyśliłem.

Rzadziej, ale czasem zdarzają się takie rzeczy jak: stojąc prosto tracę równowagę, bardzo łatwo się denerwuję i złoszczę, ostatnio śpię do południa i nie potrafię wstać rano, dzisiaj udało mi się to pierwszy raz od dawna.

Mam 18 lat i nigdy na nic się nie leczyłem, nawet nie odwiedzałem żadnego lekarza bo nie było potrzeby. Jedyne choroby jakie miałem to czasem przeziębienie. Odżywiam się normalnie, często ćwiczę. Ostatnio na koncentracje i pamięć przyjaciółka poradziła mi Lecytynę, którą zacząłem brać, jednak podejrzewa, że może to być coś poważniejszego. Mój tata zmarł na białaczkę i podobno jestem obciążony genetycznie, choć nie znam się bliżej na tych rzeczach.

Byłbym wdzięczny za wszelkie rady, opinie i pomoc. Wiem, że najlepiej byłoby pójść do lekarza ale jakoś nie potrafię się zmusić, bo mam wrażenie, że wyolbrzymiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Astiz



Dołączył: 26 Cze 2013
Posty: 87

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 2 podziękowań w 2 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Sie 21, 2014 12:14 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

No tak, jadasz normalnie w sensie zdrowo, ćwiczysz ciało i umysł (czytasz) ksiażki.. więc coś musi leżeć na rzeczy, idź do lekarza, na początek jakaś morfologia, potem pewnie tematyka związana z neruologią, być może to sprawka mózgu, ale na początek badania morfologii, to taka podstawa. Potem jak to nie da wyników trzeba dalej szukać. Nie wyolbrzymiasz, skoro nie pamiętasz, co do Ciebie ktoś mówił. Z tą równowagą jest bardzo podejrzane, bo to też sprawka mózgu, tak jak i pamięć i koncentracja... tutaj nie będzie przesady, jak pochodzisz po lekarzach.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
nnn123



Dołączył: 13 Sty 2015
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Kraków
PostWysłany: Czw Lut 12, 2015 10:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

b-complex z apteki i koniecznie do lekarza tak jak napisał(a) Astiz.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kwiatuszek81



Dołączył: 31 Mar 2016
Posty: 3

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Mar 31, 2016 11:54 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Zdecydowania zgadzam się z przedmówcami! IDŹ DO LEKARZA! Zrób najpierw podstawowe badania. Powiedz lekarzowi o swoich objawach i co Cie niepokoi. Całkiem możliwe, że dostaniesz skierowanie na tomografie głowy...Nie zwlekaj z wizyta u specjalisty!
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
yesirel



Dołączył: 08 Kwi 2016
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pią Kwi 08, 2016 8:15 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Dokładnie tak jak mówią powyżej. Nie ma na co czekać. Może masz tylko jakiś niedobór witamin, magnezu czy żelaza.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Neurologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group