Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy z kciukiem.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
monzom



Dołączył: 03 Maj 2009
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 03, 2009 8:02 pm    Temat postu: Problemy z kciukiem. Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich opisze może od razu mój problem.
Otóż nie zgina mi się kciuk.. chodzi mi o te zgięcie które jest bliżej paznokcia. Aby łatwiej to zobrazować chodzi o zgiecie miedzy paliczkami bizszymi a paliczkami dalszymi.


W tych miejscach mój kciuk jest prosty, ale wyczuwam ze jest jakby "zarośniety". Czy ktoś z was spotkał się już kiedyś z czymś takim, czy ta choroba ma jakas fachową nazwę ? Jak sie to leczy. Dziekuje za odpowiedzi.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Maj 04, 2009 10:10 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

monzom
W odróżnieniu od pozostałych palców,kciuk składa się z 2-ch a nie 3 paliczków.I jeśli kciuk nie ulega zginaniu może to świadczyć o uszkodzeniu nerwu(lub blokadzie)łokciowego(przewodziciel kciuka).Bez badań nie można ocenić przyczyny.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group