Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problemy trawienne, wysokie trójglicerydy, niechęć do życia

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
yrek



Dołączył: 30 Sie 2009
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 17, 2011 5:29 pm    Temat postu: Problemy trawienne, wysokie trójglicerydy, niechęć do życia Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam mam objawy zarowno niedoczynnosci tarczycy, anemii, jak i cukrzycy, a nawet i nerwicy.
Teraz mam prawie 29 lat a problemy moje sie zaczely pojawiac jak mialem okolo 12.

Glowne problemy to:
Ogolna niechec do wysilku fizycznego oraz umyslowego.
Ciagla sennosc, niezaleznie od tego czy spie 4 godziny, czy 9 godzin to po przebudzeniu sie jestem nadal spiacy i najchetniej bym spal dalej.
Ogomne problemy ze wstawaniem, zwlaszcza gdy spie mniej niz 6-7h (nie slysze budzika, lub wylaczam go przez sen).
Przygnebienie, stany depresyjne.
Nadmierna potliwosc, zwlaszcza gdy jest cieplo, szybkie meczenie sie, problemy ze skora (wagry, zaskorniki, wypryski), since pod oczami, zawroty glowy (ktorym towarzyszy dusznosc - to by chyba na nerwice wskazywalo), drzenie rak (i nie tylko rak), potrzeba czestego wyprozniania sie i problem z gazami, bole miesni.

Jakby tego bylo malo nagle przytylem sporo (25kg w jakies 3 lata).
10 lat temu jeszcze wazylem 68 kg i wystawaly mi żebra, niecaly rok temu wazylem ok 85 kg, a teraz waze 96 kg.
Nie mam po kim byc gruby, bo wszyscy w rodzinie byli szczupli.

Wiem tez ze zle sie odzywiam. Pije duzo napojow slodzonych, gazowanych typu Cola. Lubie tluste potrawy, pizze i fastfoody, czekolade i chipsy, no i napoje energetyczne.
Z tym, ze ja zawsze jadlem tego typu rzeczy i nigdy nie tylem, wrecz przeciwnie, bylem chudy.
Na dokladke, gdy sie probuje zdrowo odzywiac, pije wode mineralna zamiast coli, to po 1-2 dniach sie bardzo zle czuje. Prawie ze jak narkoman na glodzie. Stad podejrzewam cukrzyce.

Robilem badania krwi niedawno.
Wszystko jest OK, poza:
HGB: 13,8 (za niskie, norma to: 14-1Cool
HCT: 40,2 (za niskie, norma: 42-54)
Cholesterol za wysoki 299 (powinno byc max 200)
No i niestety Trojglicerydy bardzo wysokie Sad 635 (powinno byc 35-165)

Moj lekarz sie zdziwil ze sa tak wysokie i przypisal mi leki, ktore mam brac codziennie, oraz stosowac diete.
Powiedzial tez ze nic mi nie bedzie jezeli bede bral leki (bo gdybym nie bral to moglbym miec zapalenie trzustki).

Ale NIE DOWIEDZIALEM SIE co mi jest.
Czy to jest problem z tarczyca?
A moze cukrzyca?
Czy moge jasno i wyraznie dowiedziec sie co mi dolega?

I DLACZEGO (poza nadwaga) mam od kilkunastu lat te wszystkie opisane powyzej objawy?
Czy to wszystko ma zwiazek ze soba?

Do tego wszystkiego mam nadcisnienie tetnicze ktore lecze (kazdy w mojej rodzinie je mial) i nie ma ono zadnego zwiazku z moja waga, bo mam je od zawsze.
Chociaz lekarz stwierdzil niedawno ze cisnienie w tetnicach mam poprawne (dzieki lekom) to nadal wystepuje kolotanie serca i ze byc moze to byc wina nerwicy.

Bardzo prosze o konkretna odpowiedz Sad
Bo ja juz nie wiem co mi moze byc, a kazdy lekarz mowi co innego Sad

tytuł zmieniłam
Gosia85
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Endokrynologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group