Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem ze stawem skokowym, diagnoza badania MR!

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
student20



Dołączył: 21 Cze 2011
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 21, 2011 10:40 pm    Temat postu: Problem ze stawem skokowym, diagnoza badania MR! Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam, mam problem z kostka, zakres ruchu jest bardzo ograniczony. Skreciłem ją mniej wiecej rok temu. Było to stantardowe skrecenie "do wewnatrz", dosyć mocne. Na pewno pękła torebka, noga spuchnieta była po kilku/kilkunastu sekundach. Proces leczenia wygladal nastepujaco:
- najpierw rtg, nic nie stwierdzono
- drugiego dnia gips na 7 dni
- chodzic bez kul zacząłem dopiero po 7-8 tygodniach
- miałem rehabilitacje, ćwiczenia nogi
- miałem zabiegi typu magnetron, chłodzenie azotem, lampy, lasery, stymulacje elektr.
- zrobiłem rezonans magnetyczny. opis: "istotne uszkodzenie ATFL (calkowite??), czesciowo naciagniete/uszkodzone CFL. ATFL pogrubione o podwyższonym sygnale i zatartej strukturze, ślad wysieku w przedniej częsci stawu" wszystko inne prawidłowe

Problem jest taki, ze mam ogrniczony zakres ruchu w tym stawie. Nie moge tej stopy podniesc do gory, tak, jak drugiej... Do tego dochodzi ból, przy mozliwym maksymalnym zgieciu odczuwam bol w okolicy łączenia kosci piszczelowej i stawu skokowego, czuje jak kosci sie stykaja i blokuja dalsze "zgiecie". Do tego boli mnie z tyłu, w okolicach sciegna achillesa.

Ponizej zamieszczam album ze zdjeciami z MR, nie sa to wszystkie zdjecia, na życzenie moge dodać wszystkie + program do odczytu. Jezeli ktos by byl tak dobry to prosze o pomoc, bo lekarze maja mnie w "du..." , a chciałbym mieć normalna, sprawna noge, nie odczuwajac bólu. Z góry dziekuje za odpowiedz i ewentualna pomoc. Paweł.

http://fotohub.pl/view/01cb1881e84d7bafdecab37f02b3d7cf
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Chirurgia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group