Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

problem z żołądkiem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
zlomiarz



Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Maj 01, 2011 1:17 pm    Temat postu: problem z żołądkiem Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

witam, mam pytanie. od jakiegoś czasu tj około miesiąca czuje ciężkość na żołądku. na gastroskopię muszę czekać ale wydaje mi się że to refluks. nie mam mdłości, wymiotów i innych objawów. tylko pieczenie na żołądku i w przełyku ale nie jest to zgaga. czy może to być cos innego niż refluks? czy refluks da się wyleczyć w 100%? CZY CAŁE ZYCIE MUSZĘ JUŻ UWAŻAĆ NA ŻOŁĄDEK? wogóle to problemy pojawiły się z nienacka Sad i tak już jakiś miesiąc
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Nie Maj 01, 2011 1:36 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

być może to refluks.
to czy będziesz musiał brać leki do końca życia zależy od nasilenia objawów i przyczyny choroby.
nie ma jednak co gdybać gdyż bez badań i wizyty u gastrologa się raczej nie obędzie. zwłaszcza jeśli chcesz się pozbyć uczucia pieczenia.

bierzesz obecnie jakieś leki na tę dolegliwość ?
jaki lekarz kierował Cię na badanie?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zlomiarz



Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 4:25 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

biorę lanbax i metroclopramidum po jednej tabl rano. brałam nolpaza ale nie pomagało. te leki przepisał mi rodzinny lekarz i dał skieroanie do chirurga bo tu gdzie mieszkam nie ma gastrologa, a tu podobno chirurdzy robią gastroskopię. jestem w fazie czekania do tego chirurga. te tabletki nawet mi pomagają, nie odczuwam takiego pieczenia jak wczesniej, ale i tak coś mi się zdaje że nie jest tak, jak powinno.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 6:19 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

w jakiej dawce brałaś nolpazę?
w jakich dawkach obecnie bierzesz te leki?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
zlomiarz



Dołączył: 01 Maj 2011
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 02, 2011 9:01 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

nolpaza 40mg, a lanbax 30mg i metrc. 10mg
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Sro Maj 04, 2011 6:57 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

hm... może nolpaza była w za małej dawce...
ja choruję na refluks żołądka. byłam na gastro która tego wprawdzie nie wykazała ale lekarz powiedział że tak się bardzo często zdarza u osób które biorą dłuższy czas leki na refluks. także fakt nie wykrycia reflusku w gastro o niczym jeszcze nie świadczy.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group