Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

problem z watraba? alat?

Idź do strony Poprzedni  1, 2
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 10:16 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kulek76
Jeśli wyjdą przynajmniej takie same,tzn,że leczenie jest prawidłowe(uprzedzałem,że leczenie może potrwać długo)więc nie ma się co przejmować na zapas.Jestem przekonany,że będzie poprawa.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kulek76



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 5:49 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

czhcialbym jeszcze zapytac poniewaz biore tertensif i do tego kaldyum (potas) a mui sie skonczyl ..czy konieczne jest branie tego kaldyum ...bo jest na recepte ...dlatego pytam..czy mozna cos innego ....dziekuje za odpowiedz...a i jeszcze jedna rzecz gdzie ktos powiedzial ze zielona herbata nie jest dobra bo mineraly wyplukuje i cos tam...??? ja bardzo lubie zielona i nie wiem nie moge jej opic?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Gosia85
Przyjaciel forum


Dołączył: 28 Lip 2008
Posty: 2393

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 117 podziękowań w 117 postach


PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 7:59 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kulek76
wszystko dla ludzi. jeśli lubisz zieloną to ją pij. jednak z umiarem. myślę, że filiżanka, dwie dziennie nie powinny Ci zaszkodzić. Smile
co do leku- przeczytaj skład i porównaj z innymi składnikami tabletek zawierających potas.
poza tym może u Ciebie też tak można- zostawiasz rano karteczkę w rejestracji z wypisanym potrzebnym Ci lekiem i odbierasz receptę Smile
wtedy oszczędzasz czas .
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 11:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kulek76
Kaldyum ma zwiększona dawkę.Ma jednak swoje skutki uboczne a które są widoczne u Ciebie w objawie problemowy ze stolcem.Można złagodzić te objawy obniżając dawkę i stosując np Kalavit 4 x dn po 1 tabletce w czasie posiłku lub zaraz po nim popijając czystą przegotowaną wodą.Co do herbaty zielonej jak każda herbata posiada flawonoidy,dlatego nie jest wskazane popijanie leków zieloną herbatą co nie oznacza że nie można jej pić miedzy lekami(oczywiście w granicach rozsądku) inna spraw że nikt też nie udowodnił jej wpływu na leki(na wszelki przypadek nie zaleca się jak powiedziałem popijanie leków zielona herbatą)
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kulek76



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Mar 22, 2010 11:31 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

super dzikeuje bardzo:) ale te problem z ...wiemy z czym mam juz od dawna.........bardzo dzikeuje za pomoc mi jutro kupuje kalvit ...bo tak myslalem ze na recepte kaldyum bedzie mialo jakies tez skutki uboczn e...no ale jeszcze jeden temat ..czy przy tertensif jest obowiazkowo brani potasu wiem ze chodzi o wyplukanie ...mialem przed braniem 5 potasu z pozniej po miesiacu 3,4 teraz jest 4,5...oraz czy ten tertensif ,,,bede zmuszony brac juz zawsze..cisnienie jeast bardzo dobre 120 na 76 80 ....zastanawiam sie czy to nie przez nerwice ktora mam ...pozdrawiam goraco
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 10:57 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kulek76
Niestety skutkiem ubocznym Tertensif SR(jak i innych leków obniżających ciśnienie) jest spadek potasu.To,że masz aktualnie dobre ciśnienie wynika właśnie z stosowania leków obniżających ciśnienie(jeśli się usunie przyczynę nadciśnienia, będzie można przestać stosować leki)u Ciebie to nadciśnienie,wynika z z problemów nerkowych oraz nerwicy.W innym przypadku ,stosowanie leków nadciśnieniowych do końca.Wynik potasu jest dobry,poniżej 3,6 mmol/l wystąpił by spadek(tzw.Hipokaliemia)A choroby nerek też obniżają wartość potasu.Wiesz bardziej należy się ograniczyć z tą nerwicą.Kilka razy zauważyłem,że sam niepotrzebnie się dołujesz bez powodu.Jeśli jest problem napisz a wówczas zobaczymy.A nie potrzebnie się stresować,po co i na co, tylko sam sobie szkodzisz.Więcej spacerów na świeżym powietrzu lepiej wpływa na pozbycie się stresów.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kulek76



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 4:17 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

o tajk.to prawda ...Sad...zaczynam brac sie za siebie dieta, wiecej cwiczen wreszcie slonce to i rowery. Z nerkami to chyba juz mi tak zostanie wiec widze ze bede skazany na ten lejk:(... mam jeszcze echo serca miec robione czekam juz 1,5 miesiaca ...dziekuje za pomoc raz po raz kolejny Smile ...ale moze faktycznie to tylko przez nerwice bo usg bylo jak najbardziej ok...oprocz tych kamyczków o ktorych wiem i ktore beda mnie przesladowac ...badania ogólne tez zawsze były poki co ok......moze jak sie uspokoja juz ...a jest coraz lepiej...i shcudne to nie bede tego łykał...boje sie tego leku troche bo mialem stzwierdzona bardykardie daaawno remu 4 lata....moje tetna byly 48, 56 ....nie leczeno bo stwierdozno te sportowa...a sport uprawiałem bardzo intensywnie ...pilka nozna ..i koszykówka ale to bylo dawno...teraz odkad biore ten lek i biore jeszcze magnez i potas...to tetno mam 60-80 czasem troszke wiecej ale jeszcze zdarza sie ze 56,52 ale juz rzadko:( i to mnie troszke dziwi...a czytalem ze ten tertensif jest jakos w kierunku bradykardi nie fajny Sad:/
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
carboczar



Dołączył: 29 Mar 2009
Posty: 1038

Wysłał podziekowań: 3
Otrzymał 193 podziękowań w 189 postach

Skąd: Z domu
PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 8:34 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

kulek76
Tertensif SR.Może mieć wpływ jednak bardziej w początkowym okresie stosowania i nie zawsze występuje,więc się tym nie przejmuj.
_________________
Nie udzielam już porad na tym forum.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
kulek76



Dołączył: 12 Mar 2010
Posty: 17

Wysłał podziekowań: 4
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Mar 23, 2010 8:43 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

ok...bo czytalem ze moze doprowadzic do naglego skurczu jakos to po łacinie było...ok....ulzyło....mi.....czylireasumujactomoge pozbyc sie tegoleku gdyz wydaje sie ze podlozem jest nerwica...noo zbaczymy jeszcze po echu...oby tez bylo ok...4 lata temu bylo w porzadku ...zobaczymy teraz ..dziekuje i pozdrawiam. Aha zaczolem brac kalivit .....pozdrawiam
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Gastrologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group