Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z podkrążonymi oczami

Idź do strony 1, 2  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
orion



Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Czw Kwi 09, 2015 11:48 am    Temat postu: Problem z podkrążonymi oczami Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem


Witam, mam od jakiegoś roku problem z podkrążonymi oczami załączam zdjęcie, wygląda to mało estetycznie. Mam 26 lat nie palę nie pije sport 5-6 razy w tygodniu śpię 7-8 godzin dziennie BMI mam w normie. Przed komputerem,tabletem spędzam około 8h dziennie.
Badania robiłem na cholesterol cukier krew tarczycę mocz. Wyniki świetne.
Odżywianie takie jak przed pojawianiem się tego, powiedziałbym że teraz nawet lepiej się odżywiam.
Mam alergie ale to nie ma znaczenia bo tylko w okresie wiosennym, w zimę mam takie same podkowy pod oczami.
Wina komputera może częściowo ale raczej nie bo zanim się one pojawiły spędzałem więcej czasu przed ekranem i uprawiałem mniej sportu.
Czasami się nasilają a czasami jakby trochę znikają i są mało widoczne.
Używałem floslek żel ale to działa tylko na progi pod oczami a nie na te podkowy wskazane na zdjęciu.
Paskudnie to wygląda i moje pytanie brzmi jak się tego pozbyć jak najszybciej?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Linor



Dołączył: 20 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 20, 2015 6:50 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

a może to po prostu za duże zmęczenie ? najlepiej idź do lekarza
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mariankako



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Maj 20, 2015 7:10 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Trzy sprawy:
1. Pijesz za mało wody (wody - nie soku/herbaty/kawy/zupy)
2. Jesz za dużo soli (odstaw na tydzień i zobacz co się zmieni - uwaga! pełno soli jest w chlebie, wędlinie, serze, sosach itd)
3. Problemy z nerkami....
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
klaudiarolok



Dołączył: 06 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Warszawa
PostWysłany: Czw Maj 21, 2015 3:21 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

A może po prostu za mało sypiasz?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
orion



Dołączył: 09 Kwi 2015
Posty: 2

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Maj 25, 2015 12:35 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sypiam 7-8 godzin to chyba dobrze.
Wody pije raczej w normie bo około 3 litrów czasem więcej. Ogólnie jak byłem u lekarza to wszystko było ok. Nic mnie nie boli i nie dolega.
Z tą solą możliwe ale jaki to może mieć wpływ na to. Postaram się ograniczyć chociaż trochę i zobaczę. Możliwe że duże zmęczenie może pomyśle o jakimś odpoczynku, aczkolwiek nie pracuję ciężko więc nie wiem. Dodam, że widoczne na zdjęciu podkrążone oczy widać bardziej w miejscach mniej oświetlonych ale i tak mam lekki defekt w postaci takiej jakby linii dookoła oczu. Z typowymi progami pod oczami, czyli tzw workami pod oczami pomaga mi żel typu floslek itp.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
patrycjaknut



Dołączył: 12 Maj 2015
Posty: 4

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Maj 26, 2015 1:18 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Sól ma taki wpływ, że zatrzymuje wodę w organizmie i właśnie można od tego tak spuchnąć. Ale może po prostu taka twoja uroda?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
margot30



Dołączył: 24 Maj 2015
Posty: 5

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Nie Cze 07, 2015 11:05 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

to jest tak zwana dolina łez. Są na to specjalne zabiegi. Moja kolezanka wypełniła sobie ten obszar kwasem i teraz wyglada o wiele młodziej Smile
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
AniaW.



Dołączył: 09 Cze 2015
Posty: 6

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Wto Cze 09, 2015 2:38 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Może taka Twoja uroda i trzeba to zaakceptować? Na zdjęciu nie wygląda to tragicznie.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
sylwia4012



Dołączył: 21 Sty 2014
Posty: 9

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Sro Wrz 02, 2015 11:37 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

margot30 napisał:
to jest tak zwana dolina łez. Są na to specjalne zabiegi. Moja kolezanka wypełniła sobie ten obszar kwasem i teraz wyglada o wiele młodziej Smile


sama mam problem ze skórą w tej okolicy, w kremy już dawno przestałam wierzyć, teraz zastanawiam się nad krokiem w stronę zabiegów dermatologicznych, choć mam pewne obawy. Ktoś próbował?
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
mloda-mama



Dołączył: 17 Gru 2008
Posty: 54

Wysłał podziekowań: 0
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach

Skąd: Sulejówek
PostWysłany: Nie Wrz 06, 2015 9:30 pm    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

są kremy też pod oczy. Ja używam tołpy. Są także wersje dla facetów.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group