Szukaj
FAQFAQ SzukajSzukaj UżytkownicyUżytkownicy GrupyGrupy ProfilProfil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości RejestracjaRejestracja ZalogujZaloguj

Problem z paznokciami

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Eghija



Dołączył: 11 Sie 2014
Posty: 1

Wysłał podziekowań: 1
Otrzymał 0 podziękowań w 0 postach


PostWysłany: Pon Sie 11, 2014 11:49 am    Temat postu: Problem z paznokciami Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Witam bardzo serdecznie,

Mam problem z paznokciami dotyczy to tylko paznokci obu kciuków. Od kilku lat problem sie utrzymuje. Kiedys mialem ladne paznokcie na kciukach, brak jakichkolwiek popekan. Nie wiem jak to sie zaczelo, ze paznokcie na kciukach zaczelu sie faldowac i pekac tylko na srodku paznokcia. Paznokcie rosna ciagle tak samo nawet po odrosnieciu sa takie same popekane. Po kilku latach chcialbym zaradzic mojemu problemowi. Czym to jest spowodowane? Uszkodzeniem trzonu paznokcia?(Najprawdopodobniej bylo to uszkodzenie mechaniczne paznokci poprzez scieranie nozykiem... Dlatego paznokcie rosna nierowno, sa bardzo slabe i pekaja w poprzeg)Jak sie tego pozbyc? Jakie leki? Jakie odzywki do paznokci? Podkreslam, ze problem dotyczy tylko kciukow.

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Pasta



Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 285

Wysłał podziekowań: 2
Otrzymał 31 podziękowań w 31 postach

Skąd: Poznań
PostWysłany: Wto Sie 12, 2014 11:13 am    Temat postu: Zacytuj zaznaczone Odpowiedz z cytatem

Na początek możesz płukać paznokcie w oliwie z oliwek + wit. A+ E w kroplach. Do tego oczywiście jakieś produkty wrzucić do diety, które utwardzają paznokcie, przykładowo Witamina C działa i na włosy i na paznokcie, to tak przy okazji. Maści na rynku jest całe mnóstwo, są specjalne odżywki dla paznokci. Warto przejść się do dermatologa, gdyż być może wcześniej wspomniana dieta okazać się istotna Smile Dermatolog na pewno powie Ci, jaką maść czy jaki środek zastosować Smile Ja tylko stosuje maści na rozdwojone końcówki, więc nie wiem dokładnie czy to pomoże i Tobie, bo tak to z paznokciami za barzdo problemów nie mam więc nie wiem dokładnie co polecić...
Powrót do góry
Ogląda profil użytkownika
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum medyczne -> Dermatologia Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group